سالی که فیلم «گاو» را ساختم، شجاع‌زاده در اداره تئاتر کار می‌کرد و بازیگر تئاتر بود؛ با عزت‌الله انتظامی و علی نصیریان کار می‌کرد و از آنجا کشف‌اش کردم.

حرف های داریوش مهرجویی درباره خسروشجاع زاده

 خسرو شجاع‌زاده بازیگر کم‌کاری که روز گذشته (پنج‌شنبه) تشییع شد، بازی خود را در سینما با فیلم سینمایی «گاو» به کارگردانی داریوش مهرجویی آغاز کرد و پس از آن با بازی در «غریبه و مه» (بهرام بیضایی) و «آن‌سوی آتش» (کیانوش عیاری) توانایی خود را نشان داد.

داریوش مهرجویی که از درگذشت خسرو شجاع‌زاده بی‌اطلاع بود، از فوت این بازیگر اظهار تاسف کرد و گفت:
یادش بخیر، بازیگر خوبی بود. واقعا خوب بازی می‌کرد و از او خیلی راضی بودم. کارگردان فیلم گاو درباره حضور شجاع‌زاده در این فیلم گفت: من او را از تئاتر کشف کردم. می‌خواستم با انتظامی و نصیریان و گروه آن‌ها فیلم «گاو» را بسازم و او هم با همین بازیگرها در تئاتر کار می‌کرد. حرفه‌ای بود و کارش را در تئاتر خوب انجام می‌داد.

فیلم گاو

فیلم گاو

کارگردان پیشکسوت سینمای ایران ادامه داد:
البته در فیلم «گاو» حال شجاع‌زاده را جا آوردم؛ یعنی حسابی در نقش فرورفته بود و حالش جا آمده بود. در آن فیلم به خوبی و درست و حسابی افتاده بود در نقش «پسر مش‌صفر» و با رمضانی‌فر خیلی جفت شده بودند.

مهرجویی درباره خصوصیات فردی شجاع‌زاده گفت:
خیلی بچه‌ی بااستعداد و منظمی بود و خیلی دقیق نقش «پسر مش صفر» را درک کرده بود؛ خودش می‌آمد و ایده‌هایی برای بازی می‌داد، من خطوطی به او می‌دادم و خودش ادامه می‌آمد. البته همه‌شان خوب بازی کردند، هم او، هم عزت‌الله رمضانی‌فر و هم بچه‌های دیگر که بازیگرهای حرفه‌ای بودند.

خسرو شجاع زاده در فیلم گاو

خسرو شجاع زاده در فیلم گاو

این کارگردان سینما با بیان اینکه «بعد از گاو، دیگر او را ندیدم» گفت:
برای درگذشت خسرو شجاع‌زاده خیلی متاسفم. چرا سکته کرده؟ چرا همه سکته می‌کنند؟ علی معلم هم که همین چند روز پیش در ۵۴ سالگی سکته کرد و درگذشت. جای تاسف دارد. به خانواده آن عزیز تسلیت می‌گویم. بازیگر خوبی را از دست دادیم.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر
seemorgh.com/culture
منبع: cinemacinema.ir

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
ناگفته هایی از چرایی استعفای اجباری و پاکسازی داوود رشیدی از تلویزیون
داود رشیدی می‌گوید: «گفتند استعفا بدهید (از تلویزیون) و تقاضای بازنشستگی کنید. من هم تقاضا کردم. سال ۵۹ توی روزنامه نوشتند داود رشیدی پاکسازی شد، نه حقوق دادند و نه...»

پربیننده ترین اخبار فرهنگ و هنر
یک رسانه اینترنتی بی اجازه اسرار زندگی خصوصی مجری برنامه کودک خان عمو را افشا کرد...
خان عمو مجری محبوب کودکان، علاوه بر اجرای تلویزیونی دستی در کارهای خیر و فداکارانه نیز دارد. اما رفتار برخی از رسانه ها، در جهت تخریب وی برای بیشتر دیده شدن خودشان جریاناتی را به دنبال داشته است.
 

X