روزنامه کیهان نوشت: یک کارگردان دیگر نیز از سفارش‌های خاص جشنواره‌های غربی پرده برداشت.

صحبت های جنجالی قاسم جعفری

قاسم جعفری، کارگردان سریال‌هایی چون «مسافری از هند» و «خط قرمز» در گفت‌وگو با شماره جدید ماهنامه «نزدیک» گفت:
«گرگ و میش» را ساخته بودم. یک شب منزل یکی از دوستان که جزو آدم‌های تاثیرگذار آن فیلم بود نمایش خصوصی داشتیم، مرحوم کیارستمی و خانم پخش‌کننده بین‌المللی فعال آن دوران و چند نفر دیگر هم آنجا بودند. به من گفتند امسال این فیلم را بفرستیم برای جشنواره کن. فقط دو پلان به آن اضافه کن تا دیده شود و جایزه بگیرد. گفتند در یک اتاق چند پلان با حضور دو شخصیت زن اصلی فیلم در فضای تاریک و روشن می‌گیریم که انگار دو شخصیت اصلی فیلم در انتها به همجنس‌بازی می‌رسند. قبول نکردم، چون دوست ندارم مثل پازل و معادله حرکت کنم.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه تصریح کرد:
برای فرهادی احترام قایلم، اما سینمای ما فیلمسازان بهتر از فرهادی زیاد دارد. فرهادی از نظر من فقط فیلمسازی است که قواعد بازی را خوب بلد است و می‌داند چه چیزی را کجا و چطور بسازد.

جعفری همچنین درباره سریال‌های شبکه نمایش خانگی اظهار کرد:
شنیدم که شهرزاد یک سریال خوبی بود، اما دیدید که شهرزاد دو چه فاجعه‌ای شد. مسلما در ادامه وضع بدتر هم می‌شود. سازندگان عاشقانه به خاطر جذب مخاطب مجبور شدند حریم‌هایی را بشکنند که با توجه به شناختی که از برخی آنها دارم می‌دانم که خودشان هم اعتقادی به آن نوع بی‌بند و باری در روابط ندارند.  حسین فرح‌بخش آن طور که شنیده‌ام آدم بدی نیست، اما نوع تفکر نداشته‌اش نماد ابتذال‌ در سینمای ایران است و دومین نفر به فاصله خیلی خیلی زیاد از او قرار دارد. به نظرم بعدها که خیلی هم دیر نیست بعنوان نماد ابتذال(یا دارای مبتذل‌ترین نگاه) بعد از انقلاب در سینمای ایران از محمدحسین فرح‌بخش نام خواهند برد. تنها افتخارش این است که فیلم‌های قبل از انقلاب را نعل به نعل کپی می‌کند.


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: روزنامه کیهان


 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
آرزوی عباس کیارستمی برای ساخت یک فیلم بر اساس سوره ای از قرآن
عباس کیارستمی در گفتگویی پس از خواندن سوره زلزال، به آرزوی خود برای ساختن فیلمی بر اساس این سوره قرآن اشاره می کند.

پربیننده ترین اخبار فرهنگ و هنر
 امید آهنگر بازیگر علی کوچولو و همسرش نوشین خانی به شبکه ماهواره ای من و تو پیوستند
امید آهنگر به همراه همسر خود نوشین خانی به سریال ماهواره «من و تو» پیوستند.
 

X