پرنسس دایانا و پرنس چارلز در اواخر سال 1992 پس از 11 سال زندگی مشترک از هم جدا شدند. اما تا اوت 1996 و پس از یک مصاحبه تلویزیونی جنجالی این موضوع افشا و نهایی نشده بود.

شرایط پرنسس دایانا پس از طلاق

1_ او عنوان سلطنتی خود را از دست داد:  ملکه الیزابت دوم اعلام کرد که می خواهد دایانا مقام سلطنتی خود را حفظ کند, اما چارلز زیر بار نرفت و او را طرد کرد! ولی در عوض او عنوان " شاهدخت ولز" را به دست آورد.دایانا از خانواده و اقوام طرد شد. شاهزاده ویلیام وقتی مادرش عنوان سلطنتی اش را پس از 11 سال از دست داد, گفت:
نگران نباش مادر من آن را به تو برمی گردانم, روزی که پادشاه شوم.

پرنسس دایانا و پرنس ویلیام و پرنس هری

پرنسس دایانا و پرنس ویلیام و پرنس هری

2_ دایانا اجازه داشت آپارتمانش در کاخ کنسینگتون را حفظ کند. این محل هم اکنون اقامت گاه  رسمی شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون می باشد. و این آپارتمان را "خانه مرکزی امن برای شاهزاده خانم و کودکان" نامگذاری کرده اند.

3_ دایانا برای استفاده از امکانات دیگر باید از ملکه اجازه می گرفت. او به جت های خاندان سلطنتی دسترسی پیدا کرد و برای تفریح می توانست از آپارتمان های دولتی کاخ سنت جیمز استفاده کند, چرا که ملکه الیزابت از او حمایت می کرد.

4_جعبه جواهراتش کمی سبکتر شد. دایانا مجاز بود تمام جواهراتی را که در طول ازدواجش به دست آورده بود حفظ کند, به استثنای منگوله های تاج  معشوقه کمبریج را که ملکه الیزابت در زمان عروسی شان پس از انکه دایانا لباس عروسش را پوشید به وی هدیه کرده بود که پس از آن تحت مالکیت ملکه درآمد و در حال حاضر به کیت میدلتون سپرده شده است.

5_  دایانا و چارلز به اندازه  یکسان از دیدار با فرزندان شان برخوردار بودند. همسر سابق دایانا زمان مساوی برای دیدار هرکدامشان با فرزندان شان شاهزاده هری و شاهزاده ویلیام که 11 و 14 ساله بودند, تعیین کرده بود. به این صورت که چالز و ویلیام  در زمان تعطیلات نوبتی به دیدار آن ها می رفتند . ولی به نظر می رسد که همکاری چارلز و دایانا در زمینه فعالیت های مدنی همچنان پس از طلاق تا زمان مرگ پرنسس دایانا ادامه یافت.

پرنسس دایانا به همراه فرزندانش

پرنسس دایانا به همراه فرزندانش

6_ او پس از طلاق با افرادی وارد ارتباط شد...دایانا با حسنت خان وارد ارتباط دوستانه شد. در حالی که پرنسس دایانا پس از طلاقش حتی به دیدار پدر و مادرش نیز نرفته بود فرزندانش را به دیدار او برد. پس از جدایی از حسنت خان با یک فیلمساز مصری به نام ددی فاید وارد ارتباط دوستانه شد و تصمیم گرفتند تا باهم ازدواج کنند. آن ها پیش از ازدواج زمانی که داشتند راهی فرانسه می شدند در یک تصادف جان شان را از دست دادند.

7_دایانا پس از مرگش همچنان عضوی از خاندان سلطنتی محسوب می شد... و فرزندانش وارث تاج و تخت خواهند بود.

 

ترجمه و تدوین: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ

 

 

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
افشاگری گلپا علیه شجریان دو رسانه اصلاح طلب و اصولگرا را همسو کرد!!
گفتگوی اخیر اکبر گلپایگانی خواننده موسیقی اصیل ایرانی و افشاگریهایی که این خواننده درباره محمدرضا شجریان داشته با اقبال همزمان «کیهان» و «شرق» مواجه شده است؛ رسانه‌هایی که یکی اصولگراست و دیگری اصلاح‌طلب.

پربیننده ترین اخبار فرهنگ و هنر
اکران دریاچه ماهی: فرزاد حسنی, پروزا همای و عکس های جمعی بازیگران
روز گذشته مراسم اکران خصوصی دریاچه ماهی با حضور عوامل و بازیگران این فیلم در بنیاد فارابی برگزار گردید.
 

X