فیلمی کمیاب از سهراب سپهری در گردشی با دوستانش در فضای مجازی منتشر شده است.

سهراب سپهری و دوستانش درگردشی دوستانه

سهراب سپهری شاعری است که باید او را یکی از نوابغ در شعر نو دانست. کسی که با روحیه لطیفش بسیاری از مبانی اخلاقی و عرفانی را به صورت شعر درآورده و جزو سه شاعر پرطرفدار در سبک شعر نو یا شعر نیمایی است.

کمتر کسی است که جملاتی مانند " خانه دوست کجاست" " چشم‌ها را باید شست، زیر باران باید رفت" " هرکجا هستم آسمان مال من است " را نشنیده باشد. اما آنها هم که شنیده‌اند بسیاری احتمالاً نمی‌دانند که اینها قسمتی از شعرهای سهراب سپهری است.

کتاب اشعار سپهری در قالب  مجموعه هشت کتاب با فصل‌های  مرگ رنگ، زندگی خواب‌ها، آوار آفتاب،  آوار آفتاب، شرق اندوه، صدای پای آب، مسافر، حجم سبز، ما هیچ، ما نگاه، اطاق آبی جمع آوری شده است. همچنین وی به نقاشی هم علاقه داشت که قیمت میلیاردی یکی از نقاشی‌هایش در یک حراجی در کشورمان مدتی قبل خبرساز شد.

به تازگی نیز یک فیلم کمیاب  از سهراب سپهری که با برخی از دوستانش به گردش رفته‌اند در فضای مجازی منتشر شده است که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: yjc.ir

 

 

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
افشاگری گلپا علیه شجریان دو رسانه اصلاح طلب و اصولگرا را همسو کرد!!
گفتگوی اخیر اکبر گلپایگانی خواننده موسیقی اصیل ایرانی و افشاگریهایی که این خواننده درباره محمدرضا شجریان داشته با اقبال همزمان «کیهان» و «شرق» مواجه شده است؛ رسانه‌هایی که یکی اصولگراست و دیگری اصلاح‌طلب.

پربیننده ترین اخبار فرهنگ و هنر
اکران دریاچه ماهی: فرزاد حسنی, پروزا همای و عکس های جمعی بازیگران
روز گذشته مراسم اکران خصوصی دریاچه ماهی با حضور عوامل و بازیگران این فیلم در بنیاد فارابی برگزار گردید.
 

X