نادین گارنر آنقدر شیفته بازی در نقش یك زن پلیس سرسخت بود كه در سال 2007 برای ایفای این نقش از لندن به ملبورن نقل مكان كرد. او سالها در كنار همسر فیلمبردار ...
 
سریال تلویزیونی «دایره جنایی» یك سریال پلیسی است كه تولید آن در شبكه هفت استرالیا از ماه آگوست سال 2007 آغاز شد. این سریال در بخش جنایی اداره پلیس شهر ملبورن در استرالیا ساخته می‌شود. شخصیت‌های اصلی این سریال همگی بازرسان پلیسی هستند كه در كنار افسران ارشد خود به حل معماهای جنایی میپردازند. مجری طرح این سریال «جان هولمز»، تهیهكننده آن «مری آن كارول» و كارگردانان آن «پینو آمنتا» و «دایانا رید» هستند.
نگارش این داستانها برعهده «جان هاگینسون» است. هنرپیشگانی كه در این سریال نقشهای اصلی را ایفا می‌كنند «نونی هیزل هرست» در نقش «برینس ویورلی» رئیس اداره پلیس، «شین بورن» در نقش «استنلی وولف» رئیس دایره جنایی، «نادین گارنر» در نقش سربازرس «جنیفر مپل تورپ»، «دانیل مك فرسون» در نقش سربازرس «سایمون جونیر»، «آرون پدرسن» در نقش سربازرس دانكن فریمن و «دیمین ریچاردسون» در نقش سربازرس «مت رایان» میباشند.
این سریال در سه سری ساخته شده و تولید آن همچنان ادامه دارد. داستان هر اپیزود در همان قسمت تمام میشود ولی چندین داستان كلی وجود دارد كه به صورت دنبالهدار در تمام قسمتها ادامه مییابد. از جمله این موضوعات میتوان به تنش نسبتا همیشگی بین جنیفر و دانكن، روابط ضعیف و متزلزل استنلی وولف با همسرش و ارتباط نامزد دانكن با یك شبكه قاچاق موادمخدر اشاره كرد. این سریال تاكنون در كشورهای استرالیا، فرانسه، ایرلند، هلند، نروژ، نیوزیلند و ایران و برخی كشورهای آفریقایی پخش شده است. این سریال هم اكنون از شبكه اول پخش میشود.
نونی هیزل هرست؛ رئیس اداره پلیس
 «نونی هیزل هرست» یكی از بازیگران معروف سینما، تلویزیون و تئاتر در كشور استرالیاست. او درباره نقش خود می‌گوید: «زندگی و شغل ویورلی درگیر مشكلات مختلف و پیچیده بوده است و بازی در این نقش برای من بسیار سخت و وقتگیر بود. من با كار در سریال دایره جنایی احساس احترام بسیار بیشتری نسبت به پلیسهای شهرم دارم. این سریال دید همه ما را نسبت به كار پرتنش و پرمخاطره نیروهای پلیس باز كرد زیرا این كار هم از نظر شغلی و هم ازجنبه شخصی تاثیر عمیقی روی انسان میگذارد.»
«نونی» از دهه هفتاد در ملبورن به شهرت رسید و در فیلمها و سریالهای بسیاری به ایفای نقش پرداخته و نمایشهای بیشماری را بازی كرده است ولی در طول این مدت تنها به بازیگری اكتفا نكرده و در امور مختلف خیریه و كمكرسانی دخیل بوده است. او نماینده ملی سازمان خیریه كودكان «بارناردوس» و سخنگوی «فایننس فرست»، برنامه سوادآموزی كودكان است و به همین منظور در سال 1996 نشان «افتخار استرالیا» به او اهدا شد.

شین بورن؛ رئیس دایره جنایی

شین بورن همان قدر كه در فیلم‌های درام، تئاتر و تلویزیون استرالیا محبوبیت دارد، در فیلمهای كمدی هم معتبر است. او با ایفای نقش بازرس ارشد، استنلی وولف ثابت كرد كه در ژانر پلیسی نیز تبحر خاصی دارد. «بورن» كه در یك خانواده تئاتری متولد شد از كودكی به كمدی و هنرهای دراماتیك علاقه پیدا كرد و وارد این حیطه شد. او یك سال را در لندن سپری كرد تا در یك نمایشنامه به ایفای نقش بپردازد ولی قبل از بازگشت به كشورش تصمیم گرفت دور دنیا را بگردد. او در سالهای 2003 و 2005 برنده جایزه بهترین بازیگر مرد استرالیا شد. او هم اكنون با دختر هجده ساله‌اش «روبی» در زادگاه خود، ملبورن زندگی می‌كند.
 
دانیل مك فرسون؛ بازرس
دانیل دو سال تمام در فیلم «صورت حساب» نقش یك پلیس را بازی كرده بود و به همین خاطر وقتی برای فیلم دایره جنایی از او دعوت به عمل آمد، با خوشحالی پذیرفت. او می‌گوید: «من به خاطر سریال دایره جنایی خیلی هیجان‌زده هستم. در استرالیا رسیدن یك سریال به سری سوم یك پیروزی بزرگ به شمار می‌رود و این سریال همچنان در حال تكامل است و هر مرحله بهتر می‌شود.»

نادین گارنر؛ سربازرس زن

نادین گارنر آنقدر شیفته بازی در نقش یك زن پلیس سرسخت بود كه در سال 2007 برای ایفای این نقش از لندن به ملبورن نقل مكان كرد. او سالها در كنار همسر فیلمبردار و پسرش «اوان» در انگلیس به سر می‌برد ولی ناگهان تصمیم گرفت به كشورش بازگردد و عضو دایره جنایی شود. او می‌گوید: «بازی در كنار یك تیم قوی باعث افتخار من است. من این را لطف الهی می‌دانم كه در چنین سریالی با این حجم بالای بیننده بازی می‌كنم و امیدوارم در سریهای بعدی آن هم باشم.» نادین برای بینندگان جعبه جادویی ناآشنا نیست. در حقیقت او جلوی دوربین بزرگ شده است. نخستین نقش وی در سال 1986 در نقش یك دختر 13 ساله در فیلم «بچه‌های هندرسون» بود. نادین اوایل امسال صاحب یك پسر دیگر به نام «جم» شد. او در سال 2004 جایزه بهترین هنرپیشه زن استرالیا را از آن خود كرد.
 
آرون پدرسون؛ سربازرس
آرون پدرسون با بازی در سریال دایره جنایی در سال 2007 بازگشتی خوب به دنیای بازیگری جنایی داشت. این هنرپیشه سرشناس در استرالیا از پس ایفای نقش دانكن فریمن پلیس تندخو و آتشی مزاج كه خود او را «هویت ناشناخته» می‌نامد، برآمده است. او كه تاكنون در فیلمها و سریالهای بی‌شماری به ایفای نقش پرداخته است، دایره جنایی را یك فیلم خوب با متنهای عالی می‌داند كه بیننده را به سوی خود جذب می‌كند.
 
  گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: ksabz.net
 
مطالب پیشنهادی:
سریال جدید «فلش فوروارد» و شباهت با «لاست»
درباره مجموعه تلویزیونی پوآرو
lost؛ گمشده در جزیره معنا
چرا ما «فرار از زندان» نداریم؟!
دور از احساسات غلیظ كره‌ای!
 
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
زیبایی ها و آثار اعجاز انگیز سن پترزبورگ، میزبان جام جهانی2018
در این مقاله به معرفی آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری شهر سن پترزبورگ می پردازیم.

پربیننده ترین اخبار فرهنگ و هنر
loading...

 

X