«فیلیپ گایست» هنرمند آلمانی به دعوت سفیر آلمان در ایران و به مناسبت تاریخ اتحاد دو آلمان شرقی و غربی، نماد تهران را به شکل متفاوت نورپردازی کرد.

آخرین شب از کنسرت برج آزادی

کنسرت نور «درگاه واژه‌ها» یا همان نورپردازی و تلفیق موسیقی و نور برای اولین بار است که توسط فیلیپ گایست، هنرمند آلمانی، در ایران اجرا می‌شود اما در کشورهای مختلف چنین برنامه‌های به شکل‌های گوناگون هرساله برگزار می‌شود.


نورپردازی در برج آزادی -1نورپردازی در برج آزادی -1

 

اولین چیزی که در این برنامه توجه مخاطبان را جلب می‌کرد جشنواره رنگ و نقش‌های مختلف بر روی برج آزادی بود، نقوش مختلف با همراهی موسیقی، تلفیق زیبایی را در برابر دیدگان حاظران قرار می‌داد.


نورپردازی در برج آزادی -2نورپردازی در برج آزادی -2

 

برنامه از ساعت 19 تا 23 به مدت 15 دقیقه در حال تکرار بود و در این مدت کوتاه نور پردازی برج شکوهمند آزادی توسط فیلیپ گایست، آغاز شد و همزمان موسیقی الکترونیک که توسط آنیکا هندرسون ساخته شده در محوطه برج آزادی پخش می شد.


نورپردازی در برج آزادی -3نورپردازی در برج آزادی -3

 

از نکات بسیار بارز این پروژه توجه دقیق و استفاده بسیار ظریف از نشانه‌های فرهنگی و هنری ایران در نورپردازی و موسیقی ساخته شده بود.نورپردازی در برج آزادی -4
نورپردازی در برج آزادی -4
نورپردازی در برج آزادی -5
نورپردازی در برج آزادی -5
نورپردازی در برج آزادی -6
نورپردازی در برج آزادی -6
نورپردازی در برج آزادی -7
نورپردازی در برج آزادی -7
نورپردازی در برج آزادی -8
نورپردازی در برج آزادی -8


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : jamejamonline.ir


 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
اعتراض محمدحسین مهدویان به سواستفاده سینمادارها از جیب مردم
محمد حسین مهدویان که با اکران فیلم موفق لاتاری, پیش از گذشته بر شهرتش افزوده شده در صفحه شخصی اش, اعتراض خود را نسبت به پخش مسابقات جام جهانی فوتبال در سینماها نشان داد.

loading...

 

X