نمایشگاه گروهی عکس متفاوتی با عنوانی الکتروبریکُلاژ از روز جمعه آغاز خواهد شد که علاقمندان می توانند به گالری ایده پارسی مراجعه کرده و از این نمایشگاه دیدن کنند.

نمایشگاه گروهی عکس در گالری ایده پارسی

نمایشگاه گروهی عکس با عنوان " الکتروبریکُلاژ "  از روز جمعه 31 اردیبهشت ماه در گالری " ایده پارسی " برگزار خواهد شد.
در این نمایشگاه آثار عکاسی 14 نفر از عکاسان  معاصر به نمایش گذاشته می شود  .  هنرمندان این نمایشگاه به ترتیب حروف الفبا عبارتند از : بهزاد اسدی ، امیرحسین جباری ، بابک جوادزاده ، فاطمه حیدری ، محمد فرزانه ، علی مراد زاده ، مصطفی مرادی ، بابک مسرتی ، سپهر مصری ، پویا ملاپناه ، ایمان مهتابی ، رضا نیازی ، مریم هداوند ، و  حمید وفایی ملامحمد  که گردآوری آثار را به عهده داشته است.

در استیتمنت نمایشگاه نیز به مفهوم " الکتروبریکُلاژ " این گونه اشاره شده است : عکاسی در گذر از فرآیند دیجیتالی‌شدن، با شرایط جدیدی مواجه بوده و تحولاتی گاه انفعالی و گاه انقلابی از سر گذرانده است. در جایی بحران واقعیت رخ‌داده در گفتمان این مدیوم، موثق ‌بودن و اعتبار عینی‌‌ عکس‌ها را خدشه‌دار کرده است و در جایی دیگر همین بحران واقعیت، آزادی و سیالیت بی‌مرزی به تصویر عکاسانه تزریق کرده و آن را از قلمروی «عکس» بسوی «فرا-عکس» و حتی «تصویر دیجیتال» سوق داده است. این موج بالاآمده از تحولات و بسط‌یافتگی‌های هیجانی و شورمندانۀ فرآیند دیجیتال، هنوز نتوانسته است در کرانه‌ای متعیّن و تعریف‌پذیر، صورت‌بندی گشته و آرام گیرد و همچنان بواسطۀ تجربه‌گرایی مستمر و گاه حتی رادیکالی، در جستجوی معنا یا معناهای جدیدی برای عکاسی است.


نمایشگاه عکس الکتروبریکُلاژ

نمایشگاه عکس الکتروبریکُلاژ

 

«الکتروبریکُلاژ» تلاشی در جهت شکل‌دهی پروژه‌ای سرهم‌بندی‌شده از «عکس-تصویر» های دیجیتالی و چینش پازل‌هایی از تجربه‌گرایی در ساحت عکاسی و تصویرگری دیجیتال است. آثار این مجموعه برآنند تا با سویه‌های متکثر این تحول تکنیکی و ماهوی در عکاسی رویارو گردند و با نگرشی گاه انتقادی و گاه همسوگرانه، به تدقیق در آن بپردازند؛ مجموعه‌ای که از فرآیند دستکاری و دخل‌ و تصرف در تصویر عکاسانه تا برساختِ عکس و حتی شبیه‌سازی وانمودی آن را شامل می‌گردد. الکتروبریکُلاژ از منظری دیالکتیکی، از یک‌سو به ‌دنبال افزودن وجه عاملیّت و سوژه‌گی به فرآیند عکاسی بوده و از دیگرسو، شاید به سوگ ازدست‌رفتنِ وجه پدیدارشناختیِ عکاسی پیشین نشسته است.

گشایش : جمعه 31 اردیبهشت ماه 1395  ساعت 17-21
نمایشگاه تا 10 خرداد ماه هر روز از ساعت 17-20 پذیرای علاقمندان خواهد بود.
گالری پنجشنبه و جمعه 6 و 7 خرداد  تعطیل است .
تهران، خیابان شریعتی، خیابان دولت ، نرسیده به سه‌راه نشاط، کوچه اله‌وردی آذر، پلاک ۲۸، گالری ایده پارسی


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : گالری ایده پارسی


 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
اعتراض محمدحسین مهدویان به سواستفاده سینمادارها از جیب مردم
محمد حسین مهدویان که با اکران فیلم موفق لاتاری, پیش از گذشته بر شهرتش افزوده شده در صفحه شخصی اش, اعتراض خود را نسبت به پخش مسابقات جام جهانی فوتبال در سینماها نشان داد.

loading...

 

X