از 2 مهر ماه نمایشگاه آثار نقاشی لیلی زرقانی در گالری ایده پارسی برگزار می شود.

اَیدانه نمایشگاهی با آثار نقاشی لیلی زرقانی

"اَیدانه " نمایشگاه آثار نقاشی "لیلی زرقانی" در "گالری ایده پارسی" برگزار می شود . "اَیدانه " نمایشگاهی است با تأثيرپذيری از مکتب «سقاخانه» که 2 مهرماه 1395 در گالری ایده پارسی افتتاح خواهد شد.

"لیلی زرقانی" مدرس دانشگاه و دانش آموخته رشته نقاشی است و در این نمایشگاه آثاری با ابعاد 1*1 متر و 2*1 متر به نمایش گذاشته است.

هنرمند در بیانیه نمایشگاه اینگونه به شرح آثار خود پرداخته است :

نقاشی­ های حاضر با تأثيرپذيری از مکتب «سقاخانه» و نوعی تحول ماهوی نسبت به آن شکل گرفتند. مکتب «سقاخانه» در نقاشی معاصر ايران جنبشی مدرن بر اساس تلفيق نقاشی­های بومی و مذهبی ايران است که در سال 1340 شکل گرفت. اين نقاشی­ها برای مخاطب يادآور دوره­هايي است که اين فضاها همگام با رنگ­ها، آرايه ­ها و معماری ايرانی مرهمی بودند برای مردمانی که آمال و آرزوهايشان با اين فضاها پيوندهای استواری داشتند. آثاری با فرم­ها ، رنگ­ها و فضاهايي نوستالژيک و هوشمندانه.

در شيوة هنری «سقاخانه» از نمادهای ماوراءلطبيعه، طلسم­ها و علوم خفيه، که در باورهای سنّتی رايج بودند ، استفاده می­شد که مورد توجه من نيز در اين آثار بوده است.


نمایشگاه نقاشی اَیدانه

نمایشگاه نقاشی اَیدانه

 

علوم خفيه (پيشگويی حوادث، درمان بيماری، تعبير خواب، طلسم، دعانويسی) ريشه در باورهای دينی و خرافه داشت و در دوران گذشته مورد توجه مردم بود. حتی شاهان نیز در دربار خويش برای تعيين روز و ساعت جنگ ، شکار، ازدواج و کارهایی نظیر اینها از پيشگويي استفاده می­کردند و اين علوم کم­ و بیش رواج عام داشت.

 این نمایشگاه روز جمعه 2 مهرماه  افتتاح خواهد شد و تا روز 7 مهر ماه ادامه خواهد داشت.

گشایش : جمعه  2 مهرماه   1395  ساعت 17-21
نمایشگاه تا روز 7 مهرماه  ، هر روز از ساعت 17-20 پذیرای علاقمندان خواهد بود.

گالری 5 شنبه ها تعطیل است
آدرس : خیابان شریعتی، خیابان دولت ، کوچه اله‌وردی آذر، پلاک ۲۸، گالری ایده پارسی


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : گالری ایده پارسی 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
اعتراض محمدحسین مهدویان به سواستفاده سینمادارها از جیب مردم
محمد حسین مهدویان که با اکران فیلم موفق لاتاری, پیش از گذشته بر شهرتش افزوده شده در صفحه شخصی اش, اعتراض خود را نسبت به پخش مسابقات جام جهانی فوتبال در سینماها نشان داد.

loading...

 

X