تازه های دسر


ژله یکی از خوشمزه ترین و آسان ترین دسرها است که می توانید متناسب با فصل درست کنید. در این مقاله به شما می گوییم با کمترین امکانات چگونه می توانید ژله های میوه ای خوش مزه درست کنید.

طرز تهیه ژله ویترینی میوه ای

برای تهیه این ژله ها به دو بسته پودر آلوئه ورا، میوه های تابستانی خرد شده و قالب مستطیلی نیاز دارید. برای درست کردن ژله ابتدا میوه ها را در اندازه دلخواد خرد کنید. سپس ژله های آلوئه ورا را طبق معمول با یک لیوان آب جوش و سپس با یک لیوان آب سرد ( ابتدا پودر ژله را درون یک لیوان آب جوش کامل حل کرده و سپس یک لیوان آب سرد را اضافه کنید  ) درست کنید. ژله آماده را درون قالب ریخته و میوه های خرد شده را اضافه کنید. قالب را درون یخچال بگذارید تا ژله کاملا بسته شود. در انتها ژله آماده را درون ظرف سرو برگردانید.

نکته 1 : اگر می خواهید ژله به راحتی درون ظرف سرو برگردانده شود مقدار بسیار کمی قالب ژله را چرب کنید.

نکته 2 : اگر می خواهید مقدار میوه ها کمتر بوده و ژله ویترینی اصطلاحا دو طبقه شود، ابتدا یک قالب ژله را درست کردن و درون قالب بریزید و درون یخچال بگذارید تا خود را کاملا بگیرد. در مرحله بعد بسته دون ژله را روی ژله آماده شده قبل ریخته و میوه های خرد شده را اضافه کنید.

 

ژله تابستانی توت فرنگی

ژله تابستانی توت فرنگی

 

ژله تابستانی انگور

ژله تابستانی انگور

 

ژله تابستانی هلو و بلو بری

ژله تابستانی هلو و بلو بری

 

ژله تابستانی تمشک و توت فرنگی

ژله تابستانی تمشک و توت فرنگی

 

 

تهیه و تدوین : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ

 

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

loading...
پربیننده ترین مطالب سبک زندگی
جشنواره کن 2018 روز پنجم، مدل لباس گلشیفته فراهانی و بهناز جعفری
هفتاد و یکمین جشنواره فستیوال کن چند روزی است آغاز به کار کرد. در پنجمین روز این مراسم هنرمندانی همچون بهناز جعفری، مرضیه رضایی و گلشیفته فراهانی شرکت کرده بودند. در این مقاله مدل لباس این هنرمندان را گردآوری کرده ایم. با ما همراه شوید.
 

X