خیانت یکی از بدترین مشکلات در هر زندگی زناشویی است. همسر شما هم اگر در زندگی زناشویی به شما خیانت کرده است ممکن است دلیل آن یکی از عوامل زیر باشد. در ادامه 10 دلیل اصلی خیانت در مردان را می‌خوانید.

چرا مردان به همسرشان خیانت می کنند؟

متاسفانه بی وفایی و خیانت همیشه وجود داشته و همواره جای صحبت و بحث را در مورد آن باز نموده است. امروزه برخی از كانال‌ها‌ی تلویزیونی در مورد این موضوع برنامه‌ها‌ی متعددی دارند اما براستی چرا برخی از مردان خیانت می‌كنند؟
همه مردان تا حدی می‌دانند كه خیانت، كار درست و پسندیده ای نیست و از ابتدا اكثر آنها حتی فكر خیانت را هـم به سـر خطور نـمی دهند ولـی مـتاسـفانه گاهی دچار این اشتباه و گناه بزرگ می‌شوند. در ادامه 10 دلیل اصلی خیانت در مردان را می‌خوانید.

 

دلیل شماره یك خیانت شوهر به همسر : از بین رفتن عشق و علاقه

افسوس كه پس از گذشت زمـان طـولانــی با هــم بـودن، بـرخــی مـردان آن عــشـق و عــلاقه و احـساساتـی را كه در ابتدا به همسرشـان داشتند، از دست می دهند. اما این رابطه به جزئی از وجودشان مبدل شـده. جـدایی بسیار دردناك و تاثر برانگیز است. پس به جای جدایی باید چاره ای اندیشید و به زندگی شیرین در كنار هم ادامه داد.

 

دلیل شماره دو خیانت شوهر به همسر : عدم جذابیت همسر

سر كردن مدت طولانی با یكدیگر گاهی اوقات باعث تنبلی و سستی زنان می‌شود. به این معنا كه دیگر به سر و وضع خود نرسیده و جذابـیـتی نـدارد و مانـنـد گـذشته به شیفتن شوهرشان نمی‌پردازند. مرد نیز دیـگر همـسرش را زیبـا نیـافته و زنـدگی با او هیجان و لذت قدیم را نخواهد داشت.

 

دلیل شماره سه خیانت شوهر به همسر : سهل انگاری زنان

اكثـر زنـان خـیـلی سـریـع و راحت شوهرشان را به خـاطر رفتارهای بی وفـا مـنـشـانـه او می‌بخشند كه این موضوع شاید به دلیل ترس از تـنـهایی و یا فطرت رقیق القلبی زنان باشد. حتی ممكن است برخی از زنان خود را مقـصر اصلی خیانت شوهرشان پنداشته و قدمهایی رابرای بهبود روابطشان بردارند. این واقعیت كه بسیاری از زنان به شوهرشان اجازه گریز از جرم و جنایت را می‌دهند ممكن است موجبات مضاعف شدن مشكلات آنها را فراهم آورد.

 

دلیل شماره چهار خیانت شوهر به همسر : اخلاق و رفتار غیر قابل تحمل همسر

رفتارهای زشـت، نــق زدنــهـای دائـمی، نزاع‌ها‌ و مجادله‌ها‌ی فراوان دسـتور العمـل مناسبی برای ایجاد سردرد است و در تصـور برخـی مـردان ( البته به غلط )، خـیـانت بهترین راه فرار از جهنم خانه بوده و بهتر از آسپرین به درمان سـردرد كمك می‌كنــد.

 

دلیل شماره پنج خیانت شوهر به همسر : بولهوسی و هوسرانی

این یك حقیقت غیر قابـل انـكـار اسـت كـه مـردان هوسران توانایی نه گفتن در روابط جنسی را ندارند. گاهی ممكن است موقعیتی ایستادگی ناپذیر برایشان پیـش آید. در ایـن زمان مردان بی جنـبه و هوسـبـاز تصـور می‌كنـنـد كـه این موقـیت شاید دیـگر هرگز در زندگی آنها ایجاد نشود و تن به زشتی می‌دهند.

 

دلیل شماره شش خیانت شوهر به همسر : عقده‌ها‌ی جنسی

بعضی مردان مایلند بدانند كه چقدر از نظر سایر زنان جالبند و در روابط طولانی این سوال برایشان پـیش می‌آید كه آیا هنـوز در جامعه جذابیتی دارند یا خیر كه یافتن این پرسش ممكن است آنها را بـرای رسـیدن بـه اهداف غیر مشروعشان سوق دهد.

 

دلیل شماره هفت خیانت شوهر به همسر : بی خطر شمردن خیانت

ز دست دیده و دل هر دو فریاد كه هر چه دیده بیند دل كند یاد. این ضرب المثل قدیمی تا زمانیكه دوربین مدار بسته ای برای كنترل مردان وجود نداشته باشد حقیقتی محسوب می‌شود. برخی تصور می‌كننـد كه اگر خیانت بكنند كسی متوجه نشده و به كسی نیز صـدمـه ای نـخـواهـد رسیـد و ایــن استـدلال را بهانـه ای بـرای انـجام عـمـل زشـت خود برمی‌شمارند. اما توجه داشته باشـیـد كه هـر قـدر مـردان به دلیل عدم كنترل حیله گر تر شوند، زنان به همان اندازه شبكه جاسوسی و كنترلی خود را گسترش خواهند داد.

 

دلیل شماره هشت خیانت شوهر به همسر : زیاده خواهی و تنوع طلبی

برخی از مردان بدلیل داشتن میل به زیاده خواهی و تنوع طلبی و هیجانات كاذب و زود گذر به این عـمل زشـت تن می‌دهند. آنها به زن به دیده غنیمت جنسی می‌نگرند و با وجود یك زن در زندگی، تصور می‌كنند فرصتهای زیادی را از دست داده اند.

 

دلیل شماره نه خیانت شوهر به همسر : مقابل به مثل با همسر

برخی از مردان به بی وفایی و انحراف هـمسـر خـود پـی برده و تـنـها راه آرام كـردن و فرونشاندن خشم خود را در مقابله به مثل می‌یابند كه عملی غیر منطقی می‌نماید.

 

دلیل شماره ده خیانت شوهر به همسر : عدم رقبت همسر به داشتن روابط با شوهر خود

برخی از زنان در روابط زناشویی با شوهر خود ممكن است تمایل به این روابط را از دست داده و یا كمتر به این موضوع اهمـیت دهـنـد كه ایـن امـر مـمـكن اسـت باعـث فشارهای روانی و جسمانی به مرد شده و منجر به كج روی او گردد.

 

نتیجه : خیانت در زندگی امری نكوهیده و ضد اخلاقی است كه اثرات زیان بار آن قطعا دیر یا زود گریبان‌گیر فرد خواهد شد. بنابراین چنانچه مشكلی در روابط وجود دارد باید با دید باز به آنها نگریست و با اندیشه و تدبیر سعی در حل آنها نمود. صادق باشید.

 

 

گردآوری : گروه سبك زندگی‌ سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: iran-eng.com

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  
+11394-07-03 19:39
خوب نميدونم از كجا شروع كنمولي خودمم حسابي گيجو گنگم هم قشنگم وخوش هيكل هم تحصيل كرده هم از خانواده سطح بالا شوهرمم بشدت ادعاي عشق ميكنه ولي بهم خيانت كرد نه يه بار چندين بار اي بار اخري با يه دختري كه ١٥سال از خودش كوچك تره ديپلمه پدرش به خاطر اعتيادش ميفروختتشون وبسيار زشت دوست شده الان شدم يه مرده متحرك
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-11394-11-26 13:59
خیانت دردناک و خیلی غم انگیز
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-11395-08-05 14:41
یکی دیگه از دلایل خیانت مرد به زن اینه که مردا این چیزا رو خیانت نمیدونن حق خودشون میدونن این مردها هرگز درست شدنی نیستن چون انتظار دارن دست رو هر زنی گذاشتن بهش برسن حالا چه زنه مجرد باشه یا متاهل محجبه باشه یا بی حجاب
فقط باید شانس آورد پدرشوهر رو زن غیرت داشته باشه تا پسرش به تقلید از اون یه خورده رو زنش تعصب داشته باشه وگرنه اگر خانواده ای باشن که رو زن تعصب ندارن همون شوهر رو اگر مچش رو بگیری میگه راه بازه برو طلاق بگیر یا میگه تو هم برو با مردای دیگه یا مرد اجنبی مزاحم زنش بشه سیب زمبنه

زندگی با مرد بی غیرت بدترین جهنم واسه یه زنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-11396-04-05 19:15
خوب باشی یا بد فرقی نمیکنه. من بارها زنان بسیار خوب و وفاداری را دیده ام که شوهرانشان به آنها خیانت کرده اند. بعضی از مردها قدر آسایش و آرامش زندگی را نمی دانند و تا چشمشون به یک زن بی ایمان و بی وجدان افتاد میرن دنبالش .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-11396-04-24 16:48
دقیقا دلشکسته
نمونه اش خود من از هیچ لحاظی برای همسرم کم نزاشتم. تو بدترین شرایط روحی ومالیش کنارش بودم. بخدا از زیبایی هم چیزی کم ندارم. دقیقاً چیزی بودم که خودش از لحاظ ظاهر می خواست. زندگی خوبی داشتیم تا اینکه دوست دختر سابقش پیدا شد. راحت من رو به یک زن متاهل هرزه فروخت. ازشون نمی گذرم. اگر خدا عادله که می دونم عادله تلافی کارشون رو سرشون در میاره.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
1396-11-28 20:38
خواهر عزیز اون مردی که میره دنبال سایرین خودش کثیفه . چرا ما زنها همیشه به هم جنس خودمون حمله میکنیم. اون مرد هم هرزه و کثیفه .تنها اون زن هرزه نیست.مشکل اینه که ما زنها پسرامون رو خوب تربیت نمی کنیم . جلوشون میگیم که برو با هر دختری خواستی دوست بشو اما حق ازدواج نداری ما خودمون برات زن میگیریم اونم یاد میگیره همیشه فاسد دروغگو و کثیف باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

loading...

 

X