داشتن یکزندگی عاشقانه و شاد آرزوی هر زوجی است و بهتر است بدانید که این کار، کار بسیار سختی نیست. به راحتی با ترفندهای زیر می توانید یک زندگی شاد و عشقولانه داشته باشید.

چگونه یک زندگی سرشار از عشق داشته باشیم؟

این مطلب هیچ مقدمه‌ای ندارد، بدون هر مقدمه‌ چینیوی به شما زوج جوان و غیر جوان و وابستگان دور و نزدیک‌تان چند پیشنهاد داریم که اگر به آن‌ها عمل نکنید دیگر واقعا از دست‌تان ناراحت می شویم!

با فامیل شنگول تان رفت و آمد کنید!

شادی حق شماست. نگاهی به اطرافیان تان بیندازید، بچه شاد و شنگول و شیطون فامیل را پیدا و رفت و آمدتان را با او بیشتر کنید. این را جدی می‌گوییم. با آدم‌های اهل بگو و بخند و شاد بیشتر ارتباط خانوادگی داشته باشید.

 

ردخور ندارد این اصل غافلگیری!

کافی است یک روز همان کاری را بکنید که همسرجان می‌پسندد، دنبال بهانه و سالگرد و ماهگرد و خاطره‌گرد هم نگردید، ده دقیقه صبح زودتر از همسر بیدار شوید و همان یک جفت جورابی که دیشب از بساط سر خیابان (برای شوهرتان) خریدید یا کتاب شعری را که از عشق فقط عنوانش را یدک می‌کشد همین طوری یهویی (از دست‌تان در رفته و برای خانمتان ) خریده‌اید، رونمایی کنید، آن هم وقتی از خواب بیدار شده و هنوز در فکر این است که بالاخره بلند شود صورتش را بشوید یا نه؟!

 

عشقولانه باشید

اصطلاح خوبی نیست ولی خب یادتان می‌آید وقتی در فکر جلب توجه ایشان بودید، چه جملاتی صادر می‌فرمودید؟! خب! حالا چرا ...؟! نمی‌خواهیم هر کلمه‌ای را این‌جا بنویسیم، خوبیت!! ندارد.
این همه کارشناس و روان‌شناس دارند فریاد می‌زنند که رابطه زوجیت مثل یک نهال جوان است که به محافظت و رسیدگی نیاز دارد تا تازه بماند، جان بگیرد و ریشه بدواند، پس حواستان را به رابطه‌های عاطفی و عاشقانه با همسرتان جمع کنید. گاهی جملات عاشقانه متفاوتی با آن چه تا حالا به کار می‌بردید، به زبان بیاورید.  همسرجان را با الفاظ زیبا خطاب کنید. ابراز عشق را جدی بگیرید. باور کنید شما استاد همین کارها هستید، برمنکرش لعنت!

 

فکر نکنید خیلی بزرگ شدید!

هر چقدر آن کودک طفلک زمین‌ خورده درون‌تان را بیشتر تحویل بگیرید و به وقتش دست نوازشی بر سرش بکشید، به نفع خودتان است و شادی و نشاط بیشتر دور و برتان می‌چرخد، یکی از آن وقت‌ها، ساعت‌هایی است که در خانه در کنار هم هستید و می‌توانید یک بازی دونفره انجام بدهید، احوال بازنده این بازی هم معلوم است دیگر، ظرف‌های شام امشب، دست‌هایش را می بوسد!

 

یک توصیه معکوس!

همیشه که نباید کاری انجام بدهید که شادی‌آور باشد، گاهی باید بعضی کارها را نکنید! گیر ندهید به همسرتان! یک چیزهایی هست که خودتان را هم بکُشید نمی‌توانید آن ها را عوض کنید، پس بپذیریدشان.  همین یک فقره کلی از دعواها و بگومگوها و قهرهای بچه‌گانه پیشگیری می‌کند.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : khorasannews.com

 

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  1. ٧ سین
  2. تخم مرغ
  3. شیرینی
  4. خانه تکانی

 

X