تازه های تناسب اندام


پرخوری یکی از دلایل اصلی افزایش وزن و چاق شدن است. اگر بتوانید پرخوری تان را کنترل کنید می توانید از چاق شدنتان جلوگیری کنید.

جلوگیری از پرخوری

اکثر اوقات، وقتی حواسمان به غذایمان نیست، پرخوری می‌کنیم. مثلا زمانی که جلوی تلویزیون نشسته‌ایم، یا در حال گفتن و خندیدن با رفقایمان هستیم. پس باید چه کار کرد؟ خب معلوم است، پیشنهادات ما را در نظر بگیرید و حواستان را جمع کنید.

برای جلوگیر از پرخوری روی غذا خوردن تمرکز کنید

اگر هنگام غذا خوردن، تمرکزتان روی غذا نباشد، کنترل خود را از دست خواهید داد. کار سختی است، اما بهترین کار برای جلوگیری از پرخوری، این است که حواستان را به غذایتان بدهید. به تمام لقمه‌هایی که می‌خورید توجه کنید، آنوقت خواهید دانست چه زمانی دیگر نباید ادامه دهید.

برای جلوگیری از پرخوری بیشتر آب بنوشید

خب دیگر نیازی نیست از اهمیت آب برایتان بگوییم. اما جالب است بدانید، اغلب اوقاتی که بدن ما تشنه است، ما به اشتباه فکر می‌کنیم گرسنه‌ایم! پس از حالا به بعد، هر زمانی احساس کردید کمی گرسنه هستید، یک لیوان آب بنوشید.

برای جلوگیری از پرخوری میوه بخورید

حتما نباید انرژی غذا زیاد باشد تا سیر شوید، بلکه حجم غذا مهم است. پس شما می‌توانید در روز خودتان را با میوه‌ها و یا سبزیجات هم سیر کنید، و دقیقا همان احساسی را داشته باشید که وقتی با غذا خوردن سیر می‌شوید. حالا اگر دوست دارید زودتر سیر شوید، میوه‌ها و سبزیجاتی که فیبر بیشتری دارند مصرف کنید.

برای جلوگیری از عداد وعده‌هایتان را افزایش دهید

وقتی تعداد وعده‌هایتان افزایش پیدا کرده، اما از حجم آنها کاسته شود، به تدریج حجم معده شما کوچک خواهد شد. به همین دلیل، دیگر میل و توانایی پرخوری را از دست خواهید داد. این، یکی از مهم‌ترین رازهای جلوگیری از پرخوری است.

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : fitnessmagazin.ir

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  1. ٧ سین
  2. تخم مرغ
  3. شیرینی
  4. خانه تکانی

 

X