تارنمای المانیتور نوشت: دولت آمریکا که درحال بازبینی توافق هسته ای با ایران است، با اذعان به پایبندی ایران به توافق هسته ای، تمدید تعلیق تحریم های هسته ای ایران را دو روز دیگر اعلام خواهد کرد.

تمدید تعلیق تحریم های ایران

تارنمای المانیتور به نقل از یک مقام وزارت خارجه آمریکا خبر داد که تمدید تعلیق تحریم های هسته ای ایران روز 17 مه (27 اردیبهشت) درست یک روز پیش از سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به عربستان، اسرائیل، ایتالیا و بروکسل اعلام خواهد شد. این مقام که المانیتور نامی از او نبرده است، گفت: ما در حال بازبینی برجام هستیم اما در عین حال به تعهداتمان پایبند خواهیم ماند.

به نوشته المانیتور، مقام وزارت دفاع افزود: 'دولت ترامپ تصریح کرده، تا زمانی که بازبینی برجام به پایان نرسیده است به برجام پایبند خواهد ماند.'

این درحالی است که مقام های آمریکایی، هنوز زمان دقیقی برای پایان بازبینی برجام مشخص نکرده اند.

«رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا در 18 آوریل (29 فروردین) در نامه ای به کنگره این کشور تایید کرد که ایران به مفاد توافق هسته ای پایبند بوده است.

تعلیق بخشی از تحریم های هسته ای آمریکا علیه ایران تا 180 روز پس از تصویب به قوت خود باقی خواهد بود. اما تعلیق بخش دیگری از تحریم ها که تا 120 روز توسط دولت اوباما تصویب شده بود، این هفته منقضی می شود و دولت جدید باید در خصوص آن تصمیم گیری کند.

 

منبع: ایرنا

 

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
نتانیاهو مدعی شد: ایران به دنبال ایجاد پایگاه نظامی در سوریه است
نخست وزیر رژیم صهیونیستی با طرح ادعاهایی علیه ایران گفت که این رژیم تلاش‌های ایران برای ایجاد پایگاه نظامی در سوریه و تسلیح حزب‌الله با سلاح‌های پیشرفته از طریق سوریه و لبنان را از نزدیک دنبال می‌کند.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X