مدير عامل صندوق تعاون و سرمايه‌گذاری مسکن بازنشستگان نيروهای مسلح گفت: تاکنون11 هزار و 702 نفر، عضو صندوق های تعاون بازنشستگان نيروهای مسلح هستند.‌
  
به گزارش کارمند نیوز ، سردار سرتیپ دوم پاسدار بازنشسته "علی اصغر یگانه" روز یکشنبه در گفت و گو باخبرنگار اجتماعی ایرنا اظهار داشت:با توجه به اینکه شرایط معرفی متقاضیان برایاستفاده از حق بهره‌برداری از زمین‌های اجاره‌ای 99 ساله که در قالب مسکن مهرواگذار می‌شود، عضویت در یک تعاونی است، به همین جهت شرکت های تعاونی مسکنبازنشستگان نیروهای مسلح در استان‌ها تشکیل شد.

وی با بیان این مطلب کهتاکنون،‌28 شرکت تعاونی مسکن ویژه بازنشستگان نیروهای مسلح در استانها تاسیس شدهاست،گفت:‌تمامی این تعاونی ها تحت نظور اداره بازنشستگان نیروهای مسلح در هر استان،فعالیت می کنند.

وی ادامه داد:‌ این سازمان در تلاش است تا بزودی یک اتحادیهمرکزی برای هدایت و رهبری صحیح این تعاونی ها تشکیل دهد.

یگانه افزود: اطلاعرسانی برای عضویت در این تعاونی ها در در راستای خدمت‌رسانی به بازنشستگان ومستمری‌بگیران و وظیفه‌بگیران نیروهای مسلح از طریق فیش‌های حقوقی آنان و جرایدمنتشره در سطح نیروهای مسلح و تراکت‌های نصب شده در ادارات بازنشستگی سراسر کشورویژه بازنشستگان قبل از یکم فروردین‌ماه 76 به اطلاع آنان رسیده است.

به گفتهوی افرادی که عضو این صندوق های تعاون هستند،‌ماهانه بین 200 هزار تا 500هزار ریالاز حقوق آنان کسر می‌‌شود.

وی در ارتباط با وضعیت و نحوه پرداخت وام بهبازنشستگان نیروهای مسلح،‌افزود:انواع وام‌هایی که این صندوق به بازنشستگان تحتپوشش خود می‌دهد. شامل خرید مسکن، وام ساخت یا پروژه و وام تأمین مسکن است که مبالغآن به ترتیب 90، 70 و 50 میلیون ریال است.

یگانه ادامه داد:‌وام ودیعه مسکن نیزکه به بازنشستگان کشوری تعلق گرفته هم در دست پیگیری است تا بازنشستگان لشکری نیزاز آن بهره مند شوند.

 

گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:karmandnews.ir
 
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
پسری اعضای خانواده اش را در آتش سوزاند
پسری دو هفته قبل خانواده خود را در کلیبر به دلیل اختلافات خانوادگی و ارث و میراث مقابل یکی از ادارات کلیبر سوزاند.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X