سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس شورای اسلامی توضیحاتی پیرامون افزایش حقوق کارکنان در سال ۹۷ ارائه کرد.

تشریح چگونگی افزایش حقوق کارکنان در سال 97

علی‌اصغر یوسف‌نژاد با اشاره به تأیید استفساریه مجلس درباره افزایش 20درصدی حقوق کارکنان به‌صورت پلکانی از سوی شورای نگهبان، گفت: براساس استفساریه مجلس حقوق کارکنان 20 درصد به‌صورت پلکانی نزولی افزایش یافت یعنی حقوق‌هایی که پایین‌ترین گروه شغلی بوده و کمترین میزان دریافتی را داشتند، حقوقشان 20 درصد افزایش می‌یابد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 مجلس شورای اسلامی، افزود: به همین میزان حقوق‌های بالاتر میزان افزایش حقوقشان کمتر می‌شود و دولت حتماً باید با رعایت تبصره 12 قانون بودجه سال 97، 20 درصد افزایش حقوق را برای قشر پایین که کمترین حقوق را دریافت می‌کنند، اعمال کند.

برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان بودجه‌ای جداگانه در نظر گرفته شد

وی در تشریح کمترین میزان افزایش حقوق در سال 97، ادامه داد: کمترین میزان حقوق در سال جاری مربوط به مقامات است که میزان حقوق این گروه صفر درصد اعمال می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، درباره وضعیت حقوق بازنشستگان در سال 97، به خانه ملت تصریح کرد: افزایش 20درصدی حقوق شامل حال بازنشستگان نمی‌شود، چراکه برای این گروه بودجه‌ای جداگانه جهت متناسب‌سازی و همسان‌سازی حقوق در نظر گرفته شده است.

مجلس شورای اسلامی در تبصره 12 بودجه سال 97 میزان افزایش حقوق کارکنان را حداکثر 20 درصد پلکانی در نظر گرفته بود که دولت در مصوبه‌ای آن را بین 6 تا 12 درصد تعیین کرد که در این راستا مجلس در استفساریه‌ای بر لزوم افزایش کمترین حقوق به‌میزان 20 درصد تأکید کرد که شورای نگهبان این استفساریه را تأیید و رییس مجلس به دولت ابلاغ کرد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
قیمت سکه آتی از مرز 3 میلیون تومان هم گذشت
قیمت هر سکه آتی تحویل شهریور، آبان و دی در بورس کالای ایران بیش از ۳ میلیون تومان داد و ستد می شود در عین حال قیمت هر سکه در بازار نقد حدود ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X