رییس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد: رشد تقاضا در بازار سبب شده تا با وجود کاهش قیمت اونس جهانی طلا، قیمت مصنوعات و مسکوکات طلا در بازار ایران رو به افزایش باشد.

رشد تقاضا قیمت سکه و طلا را افزایش داد

«محمد کشتی آرای» رئیس اتحادیه طلا و جواهر اظهار داشت: امروز و پس از بازگشایی بازارهای جهانی، قیمت هر اونس طلا 6 دلار کاهش داشت اما در بازار ایران افزایش تقاضا سبب شده تا این روند کاهشی نه تنها اثرگذار نباشد بلکه قیمت طلای خام و سکه افزایش یابد.

امروز قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با 16 هزار تومان افزایش به 2 میلیون و 56 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار با رشد 2 هزار تومانی به 191 هزار تومان رسیده است.

این فعال صنعت طلا و جواهر در پاسخ به اینکه چرا در ماه رمضان که بازارها با افت تقاضا روبرو می شود، قیمت ها در بازار طلا رشد کرده است، گفت: به طور معمول در نیمه نخست این ماه تقاضا در بازار رو به افزایش می نهد و در نیمه دوم از حجم تقاضاها کاسته می شود.

کشتی آرای با تاکید بر اینکه عرضه سکه های پیش فروش شده در زمان عرضه در بازار اثرگذار بود و نرخ سکه تمام را به یک میلیون و 900 هزار تومان کاهش داد، گفت: باید منتظر عرضه سکه در سررسیدهای سه ماهه و 6 ماهه باشیم تا اثر خود را در بازار بگذارد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
اعلام نتایج اولیه انتخابات ترکیه
کمیته انتخابات ترکیه نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را اعلام کرد.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X