معاون فرهنگی دانشگاه تهران از تلاش جدی این دانشگاه برای آزادی ۵ دانشجوی بازداشت شده تا قبل از پایان سال خبر داد.

سرسنگی: امیدوارم دانشجویان بازداشتی تا قبل از عید آزاد شوند

دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران، ضمن اعلام این خبر در خصوص پرونده دو دانشجوی بازداشتی اخیر خاطرنشان کرد: "پریسا رفیعی" از دانشجویان دانشگاه تهران است که حدود دو هفته پیش بازداشت شدند و خبری که ما داریم این است که مراحل بازجویی او در حال انجام است و سعی می‌کنیم به زودی با قرار وثیقه آزاد شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: "مرضیه امیری" دانشجوی دیگر دانشگاه تهران است که روز پنجشنبه در راهپیمایی مقابل وزارت کار بازداشت شد و پیگیر وضعیت او نیز هستیم و با خانواده این دانشجو در تماس هستیم و اگر خبری جدیدی شود، اطلاع رسانی خواهیم کرد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران اظهار کرد: ما امیدوار هستیم با همکاری نهادهای امنیتی و قضایی این دو دانشجو قبل از شب عید آزاد شده و به کانون خانواده بازگردند.

دکتر سرسنگی به آخرین آمار دانشجویان در بازداشت دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه تهران در جریان حوادث خیابان پاسداران، گلستان هفتم و غائله‌ای که درویش‌نماها ایجاد کرده بودند دستگیر شده و پیگیر وضعیت این دانشجو نیز هستیم.

وی اظهارکرد: دو دانشجوی دیگر دانشگاه تهران در رابطه با حوادث دی ماه اخیر برای ادای توضیحات احضار شده‌اند و به طور کلی در حال حاضر ۵ دانشجوی دانشگاه تهران در بازداشت هستند.

دکتر سرسنگی در پایان خاطرنشان کرد: پرونده دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران در مرحله بازجویی و بازپرسی قرار دارد و هنوز به دادگاه احضار نشده‌اند، در واقع این دانشجویان باید توضیحاتی را ارائه دهند و اگر مراجع قضایی صلاح بدانند آن‌ها را به دادگاه احضار می‌کنند.

پیش از این طبق اعلام شورای صنفی دانشجویان کشور، "پریسا رفیعی" از دانشجویان دانشگاه تهران حدود دو هفته و "مرضیه امیری" دیگر دانشجوی دانشگاه تهران از روز ۵شنبه ۱۷ اسفندماه در بازداشت بسر می‌برند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
ظریف: تمامی کلاهک‌های هسته‌ای خاورمیانه در اختیار اسرائیل است
وزیر خارجه ایران با ارجاع به آمار منتشر شده توسط یک موسسه مستقل، گفت که ۸۰ کلاهک اتمی موجود در منطقه خاورمیانه در اختیار جنگ افروزانی است که دائما علیه ایران جار و جنجال به راه می‌اندازند.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X