گرگان - ایرنا - معاون مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان گفت که انفجار و آتش سوزی امروز جمعه در خط لوله تغذیه گاز واقع در محوطه نیروگاه علی آباد بوده و هیچ آسیبی به قلب نیروگاه و تاسیسات مرتبط با آن وارد نکرده است.

حمید رضا منتظری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: انفجار و آتش سوزی باعث آسیب خط لوله تغذیه و در نتیجه قطع گاز به نیروگاه علی آباد گلستان شد اما از آنجا که این واحد تولید برق با سوخت جایگزین گازوئیل نیز امکان فعالیت دارد؛ باعث تعطیلی یا اختلال در برق رسانی نشده است.
وی ابراز داشت: انفجار و آتش سوزی پس از سرویس کاری خط تغذیه گاز انجام شده و هنوز علت دقیق آن مشخص نشده است که پس از کار کارشناسی و اعلان گزارش تیم فنی امکان اظهار نظر دقیق وجود خواهد داشت.
وی اظهار داشت: انفجار و آتش سوزی در خط لوله گاز نیروگاه علی آباد 9 نفر مصدوم بر جای گذاشت که پنج نفر آنها در همان ساعات اولیه از بیمارستان ترخیص شدند و چهار نفر دیگر همچنان تحت درمان هستند اما وضعیت بدحال ندارند.
منتظری گفت: هم اکنون نیروگاه برق علی آباد در حوزه خط انرژی شرکت برق منطقه ای استانهای گلستان و مازندران با سوخت گازوئیل در مدار تولید قرار دارد.
گفته میشود ظرفیت اسمی تولید نیروگاه برق علی آباد هزار مگاوات است.
بر اساس تصاویر و فیلم هایی که از این حادثه در فضای مجازی منتشر شده است، علاوه بر قسمت هایی از خط لوله گاز و تجهیزات پیرامون آن؛ دو دستگاه خودرو نیز کاملا در آتش سوخته است.
گفته شده آتش در کمتر از یک ساعت مهار و شیر فلکه گاز به نیروگاه بسته شده است.
شرکت گاز ایران نیز اعلان کرد انفجار امروز اختلالی در گاز رسانی به استانهای شمالی کشورمان پدید نیاورده است.
شهرستان علی آباد در شرق گرگان مرکز استان گلستان قرار دارد.
2729/7333
*خبرنگار: علی قاسمعلی **انتشار دهنده: کرمانی

انتهای پیام /*
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
یکی از عوامل شکنجه 3 کودک ماهشهری دستگیر شد
رئیس اورژانس اجتماعی کشور از بازداشت یکی از عوامل شکنجه و آزار روحی سه کودک ماهشهری و پیگرد عامل دیگر این اقدام خبر داد.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X