رانش زمین و سیل جان دستکم 4 تن را در استان سوماترا در غرب اندونزی گرفت و هزاران تن دیگر را آواره کرد.

فرار هزاران تن از بیم سیل

 تارنمای 'جاکارتا گلوب' روز شنبه به نقل از آژانس ملی کاهش بلایای طبیعی اندونزی، اعلام کرد که 4 تن در رانش زمین در منطقه 'لیما پولو کوتا' در غرب سوماترا کشته شدند. براساس این گزارش، قربانیان جزو سرنشینان 8 خودرو بودند که درپی رانش زمین در مسیر غرب سوماترا و ریائو در زیر خاک مدفون شدند. این رانش زمین پس از باران های سیل آسا صورت گرفت که منطقه از روز پنجشنبه گذشته شاهد آن بود.


این احتمال وجود دارد که تعداد دیگر در زیر خاک مدفون شده باشند و عملیات امداد و نجات ادامه دارد. بارش باران باعث افزایش آب یک رودخانه، جاری شدن سیل به سمت 7 روستا، رانش زمین و قطع دسترسی به منطقه شده است. سیل همچنین باعث فرار هزاران تن از روستائیان از خانه هایشان شد، اما جزییات آن تاکنون اعلام نشده است.


12 تن نیز اواخر بهمن ماه گذشته در جزیره بالی اندونزی براثر رانش زمین کشته شدند. رانش زمین از جمله بلایای طبیعی اندونزی محسوب می شود که از گذشته تاکنون همواره قربانیان زیادی گرفته است. به عنوان مثال در سال 1919 رانش زمین در 'کلود' در جاوای شرقی باعث کشته شدن 5 هزار و 110 تن و تخریب 104 روستا شد.


وقوع یک هزار و 985 بلایای طبیعی از جمله 659 سیل، 485 رانش زمین و 572 توفان در سال 2016 باعث شد اندونزی یکی از بدترین سال های خود را در مواجهه با بلایای طبیعی در یک دهه گذشته تجربه کند. دستکم دو میلیون و 520 هزار تن از مردم این کشور جنوب شرق آسیا با بیش از 250 میلیون جمعیت سال گذشته تحت تاثیر این بلایای طبیعی قرار گرفتند و 357 تن کشته و 383 تن دیگر زخمی شدند.

منبع: ایرنا
 
 
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
یکی از عوامل شکنجه 3 کودک ماهشهری دستگیر شد
رئیس اورژانس اجتماعی کشور از بازداشت یکی از عوامل شکنجه و آزار روحی سه کودک ماهشهری و پیگرد عامل دیگر این اقدام خبر داد.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X