تهران - ایرنا - سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد:در حوادث رانندگی نوروز 1395 در سرتاسر کشور 964تن کشته شدند و درعین حال استان فارس با 86کشته دارای بیشترین جان باخته حوادث رانندگی در ایام تعطیلات نوروز امسال بود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان پزشکی قانونی کشور، در نوروز امسال 86 تن در حوادث رانندگی استان فارس جان خود را از دست دادند که از این شمار کشته شده 48 تن در مسیرهای برون شهری، 22 تن در محورهای دورن شهری و 16 تن در مسیرهای روستایی جان خود را از دست داده‌اند.
بر اساس آمارهای موجود، در نوروز سالجاری پس از استان فارس، استان خوزستان با 69 فوتی در رتبه دوم تعداد فوتی های خوادث رانندگی قرار می گیرد.
براساس این گزارش در نوروز 1395، 964 تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد 663 تن در مسیرهای برون شهری، 206 تن در محورهای درون شهری، 90 تن در جاده های روستایی و 5تن در مسیرهایی نامعلوم جان باخته اند. طول ایام تعطیلات نوروزی از25 اسفند 94 تا 15 فروردین95 محسوب می شود .
پیش از این نیز پزشکی قانونی اعلام کرده بود ،در نوروز امسال 68.9 درصد کشته های حوادث رانندگی مربوط به جاده های برون شهری 21.3درصد در راههای درون شهری ،9.3 درصد در جاده های خاکی روستایی و محل تصادف ،نیم درصد موارد نا معلوم بوده است.
کارشناسان برای کاهش تصادفات در نوروز 96، از رانندگان خواسته اند ضمن رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی، به توصیه های پلیس توجه کنند.
اجتمام **2181**1569 ** تنظیم: ناهید حاجی خانی **انتشار: علی حبیبی
برای آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
هشدار عبدی درباره مقابله با شادی‌ مردم
تقریبا اتفاق نظر وجود دارد که موقعیت‌های شادی‌بخش در ایران چندان زیاد و در دسترس نیست و اگر مواردی هم هست یا کم است یا نگاه رسمی آن را تایید نمی‌کند.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X