معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: خلبان هواپیمای پرواز 747 شرکت ماهان به دلیل حبس مسافران در هواپیما در جریان بارش برف اخیر،‌ پس از بازجویی در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و با صدور قرار قانونی بازداشت و روانه زندان شد.

قاضی سید جواد حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : پس از بررسی فیلم های موجود؛اتهام حبس مسافران داخل هواپیمای متوقف در فرودگاه مشهد، توسط این خلبان محرز شد و او دستگیر و روانه زندان شد. 

وی اضافه کرد: در روزهای 29 و 30 بهمن ماه به دلیل وضعیت نامناسب جوی پروازهای فرودگاه هاشمی نژاد مشهد دچار تاخیر و لغو پرواز شد که در این میان برخورد برخی شرکتهای هواپیمایی نامناسب بوده و از جمله خلبان پرواز 747 شرکت ماهان به مدت هفت ساعت مسافران را داخل هواپیما حبس کرده و اجازه خروج به آنان را نداده بود.
وی بیان کرد : در پی این اتفاق رسیدگی به موضوع در داسرای عمومی و انقلاب مشهد آغاز شد و پس از بررسی شواهد و اسناد موجود مشخص شد برخی از این شرکتها برخوردهای نامناسب با مسافران داشته اند که موضوع در دست رسیدگی است .
معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد تاکید کرد : پرونده سایر شرکتهای متخلف نظیر کاسپین و آتا نیز در شعبه ویژه جرائم فرودگاه در دست پیگیری و رسیدگی است .
روز جمعه 29 بهمن ماه سال جاری با وجود بارش برف سنگین تا ساعت 20 تمام پروازهای فرودگاه مشهد انجام شد ولی با تشدید بارش برف، پروازها تا ساعت 9 صبح شنبه 30 بهمن متوقف شد و پرواز ماهان به مقصد تهران از پروازهایی بود که مسافران را مدت هفت ساعت داخل هواپیما حبس و اجازه پیاده شدن را به آنان نداده بود.
فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد دومین فرودگاه پرتردد کشور پس از مهرآباد تهران است که به طور متوسط در شرایط عادی روزانه 180 پرواز از آن انجام می شود.

منبع: ایرنا
 
 
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
متوسط حقوق مدیرعامل صندوق توسعه ۵۷ میلیون تومان بود
سخنگوی دستگاه قضا در خصوص آخرین وضعیت پرونده همسر یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و تأیید قوه قضائیه در وقوع تخلف خیریه متعلق به این فرد گفت: قوه قضاییه تا کنون چیزی را تأیید نکرده است و از قانونی یا غیرقانونی بودن این امتیازات خبری ندارم.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X