تهران- ایرنا- مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: متهمی که با ادعای ارتباط و نفوذ در ارگان های دولتی اقدام به کلاهبرداری از زنان جوان می کرد، دستگیر شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی تهران بزرگ در مهرماه سالجاری زنی با مراجعه به کلانتری 161 ابوذر گفت: مستاجر من بنام «حامد . ص» خودش را کارمند شهرداری معرفی کرد و به بهانه حل مشکلات پایان کار ساختمان، 30 میلیون تومان وجه نقد از من گرفت و پس از آن دیگر به محل سکونتش مراجعتی نداشت.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جعل عناوین دولتی و کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 18 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
کارآگاهان به محل سکونت شاکی پرونده مراجعه و در تحقیقات از دیگر افراد ساکن در مجتمع مسکونی مشخص شد که هر کدام از این افراد به بهانه های مختلف از قبیل تسریع در انجام امور قضایی، انجام عمل جراحی پیوند کلیه و ... مبالغی از یک میلیون و پانصد تا 30 میلیون تومان را به حامد پرداختند.
یکی از مالباختگان گفت: حامد که از نیاز همسرم به عمل پیوند کلیه آگاه شدخودش را از مسئولان یکی از بیمارستان های مطرح تهران معرفی و مدعی شد که می تواند اقداماتی را برای تسریع در عمل پیوند انجام دهد و به بهانه های مختلف و در چندین مرحله چند میلیون تومان از من پول گرفت.
براساس این گزارش با انجام چهره نگاری و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار «حامد . ص» ( متولد 1357 ) به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت و کلاهبرداری شناسایی و مشخص شد که وی از سال 1382 تا 1388 بارها دستگیر و روانه زندان شده است.
با بررسی پرونده های مشابه که طی آن حامد از طریق شبکه های مجازی از جمله لاین اقدام به فریب زنان و کلاهبرداری از آنها کرده بود، شکات جدیدی شناسایی شدند.
براساس این گزارش با انجام اقدامات پلیسی آخرین مخفیگاه حامد در شهرستان ورامین – منطقه گل تپه شناسایی شد اما در تحقیقات بعدی مشخص شد که متهم از این محل متواری شده و در حال حاضر با یک دستگاه خودرو سواری پرشیا نقره ای به شماره انتظامی ایران 38/*** س 55 تردد دارد و در داخل آن نیز زندگی می کند.
در ادامه اقدامات پلیسی زمان و محل تردد متهم در اتوبان تهران – قم شناسایی و در روز سوم اسفند طرح مهار برای دستگیری این کلاهبردار در عوارضی تهران – قم به مرحله اجرا درآمد؛ در تعقیب و گریز پلیسی لاستیک های خودروی متهم مورد اصابت گلوله ماموران قرار گرفت اما متهم بی توجه به دستور ایست کارآگاهان از محل متواری شد که همین امر باعث تصادف شدید با بیش از 20 دستگاه خودروی دیگر می شود اما سرانجام حامد دستگیر و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل می شود.
حامد پس از انتقال به اداره سیزدهم پلیس آگاهی و مواجه حضوری با شکات پرونده، صراحتا به جعل عناوین مختلف از جمله مقامات قضایی، مأمور عالیرتبه دولتی، معاون و مشاور شهرداری های مناطق مختلف تهران اعتراف و در ادامه گفت که علاوه بر تهران در سایر شهرهای کشور از جمله ورامین، کرج، فردیس و اصفهان به همین شیوه اقدام به کلاهبرداری از زنان جوان کرده است.
سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکراستقامتی معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، در مورد این خبر گفت: از تمامی شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
* برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: مهدی مقدر انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/9343 / 1539

انتهای پیام /*
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
یکی از عوامل شکنجه 3 کودک ماهشهری دستگیر شد
رئیس اورژانس اجتماعی کشور از بازداشت یکی از عوامل شکنجه و آزار روحی سه کودک ماهشهری و پیگرد عامل دیگر این اقدام خبر داد.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X