تهران - ایرنا - رئیس پلیس ترافیک شهری نیروی انتظامی گفت: طی ١٠ ماهه سال ٩٥،یک هزار و 349 موتورسوار در تصادفات درونشهری که بخش عمده‌ای از این افراد به دلیل عدم استفاده از کلاه ایمنی بوده جان باختند.

رئیس پلیس ترافیک شهری ناجا:

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس راهور نیروی انتظامی، سرهنگ داوود قاسمیان افزود: در حدود ٣٦ درصد تصادفات موتورسیکلت‌ها یک طرف تصادف بوده‌اند.
وی ادامه داد طی ١٠ ماه سال جاری یک هزار و ٧٤٢ عابر پیاده در تصادفات درونشهری کشته شدند و عابران پیاده در این مدت در ٤٦ درصد تصادفات داخل شهرها حضور داشته‌اند.
رئیس پلیس ترافیک شهری پیش از این اظهار داشت: حمل بار غیر متعارف و مسافر صرفا باید براساس ظرفیت مجاز موتورسیکلت انجام شود که در غیر این صورت، پلیس با راکبان متخلف برخورد می کند.
قاسمیان افزود: درباره حمل بار توسط موتورسیکلت ها همچنان شاهدیم که راکبان موتورسیکلت بعضا بارهای غیرمتعارف حمل می کنند و این، برخلاف مقررات است.
قاسمیان با اشاره به اینکه، برابر ماده ١٦٨ آیین نامه راهور حمل بار با موتورسیکلت ممنوع است، گفت: جریمه حمل بار غیرمتعارف توسط موتورسیکلت ها در شهرها یکصد هزار ریال و در راه های روستایی 50 هزار ریال تعیین شده است. از سوی دیگر راکبان این دسته از موتورسیکلت ها تا زمانی که بار یاد شده را تخلیه نکنند اجازه ادامه مسیر ندارند.
رئیس پلیس ترافیک شهری اعلام کرد: حدود ٦٠٠ هزار دستگاه موتورسیکلت در ٩ ماه امسال به دلیل تخلفات حادثه ساز توقیف شد.
قاسمیان گفت: بیشترین تخلف موتور سیکلت ها که در معابر شاهدیم، همراه نداشتن کلاه ایمنی است که بعضا در صورت بروز تصادف باعث ضربه مغزی راننده می شود.
وی افزود: تخلفات بعدی که بیشترین فراوانی را بین راکبان موتورسیکلت ها دارند و باعث توقیف وسیله آنها می شود به ترتیب حرکات نمایشی، عبور از چراغ قرمز، عبور از پیاده رو، حرکت نکردن بین خطوط و تجاوز به گذرگاه عابران پیاده است.
رئیس پلیس ترافیک شهری نیروی انتظامی اعلام کرد: طبق آمار ٩ ماهه اول امسال، ٣٠ درصد کشته های تصادفات به عابران مربوط می شود.
سرهنگ قاسمیان افزود: رانندگان باید توجه داشته باشند که نسبت به حق و حقوق عابران پیاده توجه بیشتری داشته باشند، به طور مثال روی خط کشی ها توقف نکنند و تجاوز به گذرگاه های عابرپیاده نداشته باشند.
اجتمام9105**1569
تنظیم:معصومه نیکنام ** انتشار: علی حبیبی

*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
نماینده کازرون معترضین را به حفظ آرامش دعوت کرد
نماینده کازرون در پی تجمع مردم بخش‌های چنارشاهیجان و کوهمره برای استقلال این دو بخش از شهرستان کازرون در بیانیه‌ای آنها را به حفظ آرامش دعوت کرد.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X