شهرکرد- ایرنا- فرمانده انتظامی چهارمحال وبختیاری از کشف 66هزار و 534 عدد انواع مواد محترقه در 2 هفته اخیر در استان خبر داد.

سردار غلامعباس غلامزاده روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح تشدید مبارزه با قاچاق با محوریت برخورد با فروش، تهیه و توزیع مواد محترقه از 2 هفته گذشته تاکنون از سوی ماموران انتظامی استان به منظور پیشگیری از حوادث ناگوار و آسیب های جسمی، روحی و روانی استفاده از این گونه مواد غیرمجاز و قاچاق در مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری اجرا شده است.
وی گفت: در این مدت 4 نفر از توزیع کنندگان و فروشندگان مواد محترقه در شهرستان های شهرکرد، بروجن و لردگان شناسایی و دستگیر شدند.
سردار غلامزاده با اشاره به معرفی دستگیر شدگان به مراجع قضائی یادآور شد: پلیس استان با توجه به در پیش‎ رو بودن چهارشنبه سوری و روزهای پایانی سال و احتمال ورود اینگونه مواد به استان و نیز توزیع مواد محترقه دست ساز، برای شناسایی و انهدام باندهای توزیع کننده مواد آتش‎ زا و خطرناک آمادگی کامل دارد.
وی از والدین خواست در این ایام نظارت بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند و افزود: مردم در صورت مشاهده تخلف وخرید وفروش و توزیع مواد آتش زا و محترقه به پلیس 110 اطلاع رسانی کنند.
براساس گزارش مرکز مدیریت فوریتهای پزشکی چهارمحال و بختیاری درچهارشنبه سوری پارسال 3 مورد حادثه به واحدهای اورژانس استان گزارش شد که هیچ کدام منجربه بستری و اعزام به بیمارستان نشد.
به گزارش ایرنا براثر حوادث آخرین چهارشنبه پارسال همچنین 2 نفر به دلیل سوختگی دست و پا به بیمارستان های استان مراجعه کردند.
آتش بازی و انفجار ترقه و دیگر مواد محترقه هیچ سنخیتی با آئین قدیمی وسنتی چهارشنبه سوری ندارد.
7360/2097/1648
خبرنگار: سمیه پناهنده**انتشار دهنده: پری سالارنیا

انتهای پیام /*
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
هشدار عبدی درباره مقابله با شادی‌ مردم
تقریبا اتفاق نظر وجود دارد که موقعیت‌های شادی‌بخش در ایران چندان زیاد و در دسترس نیست و اگر مواردی هم هست یا کم است یا نگاه رسمی آن را تایید نمی‌کند.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X