شهرکرد- ایرنا- فرمانده انتظامی چهارمحال وبختیاری از کشف 66هزار و 534 عدد انواع مواد محترقه در 2 هفته اخیر در استان خبر داد.

سردار غلامعباس غلامزاده روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح تشدید مبارزه با قاچاق با محوریت برخورد با فروش، تهیه و توزیع مواد محترقه از 2 هفته گذشته تاکنون از سوی ماموران انتظامی استان به منظور پیشگیری از حوادث ناگوار و آسیب های جسمی، روحی و روانی استفاده از این گونه مواد غیرمجاز و قاچاق در مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری اجرا شده است.
وی گفت: در این مدت 4 نفر از توزیع کنندگان و فروشندگان مواد محترقه در شهرستان های شهرکرد، بروجن و لردگان شناسایی و دستگیر شدند.
سردار غلامزاده با اشاره به معرفی دستگیر شدگان به مراجع قضائی یادآور شد: پلیس استان با توجه به در پیش‎ رو بودن چهارشنبه سوری و روزهای پایانی سال و احتمال ورود اینگونه مواد به استان و نیز توزیع مواد محترقه دست ساز، برای شناسایی و انهدام باندهای توزیع کننده مواد آتش‎ زا و خطرناک آمادگی کامل دارد.
وی از والدین خواست در این ایام نظارت بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند و افزود: مردم در صورت مشاهده تخلف وخرید وفروش و توزیع مواد آتش زا و محترقه به پلیس 110 اطلاع رسانی کنند.
براساس گزارش مرکز مدیریت فوریتهای پزشکی چهارمحال و بختیاری درچهارشنبه سوری پارسال 3 مورد حادثه به واحدهای اورژانس استان گزارش شد که هیچ کدام منجربه بستری و اعزام به بیمارستان نشد.
به گزارش ایرنا براثر حوادث آخرین چهارشنبه پارسال همچنین 2 نفر به دلیل سوختگی دست و پا به بیمارستان های استان مراجعه کردند.
آتش بازی و انفجار ترقه و دیگر مواد محترقه هیچ سنخیتی با آئین قدیمی وسنتی چهارشنبه سوری ندارد.
7360/2097/1648
خبرنگار: سمیه پناهنده**انتشار دهنده: پری سالارنیا

انتهای پیام /*
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
پیکر یکی از مفقودینِ حادثه ناوشکن دماوند کشف شد
پیکر ناوسروان «بیژن زارع» که در حادثه ناوشکن دماوند در دریای خزر مفقود شده بود، کشف شد.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X