مادرید - ایرنا- آتش سوزی در مرکز نگه داری کودکان و نوجوانان در شهر 'سن خوسه پینولا' واقع در 20 کیلومتری پایتخت گواتمالا به جان باختن دست کم 19کودک منجر شد.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ،«اسکار فرانکو» افسر نیروهای آتش نشانی‌ روز چهارشنبه گفت: ابتدا در این مرکز که زیر نظر وزارت رفاه اجتماعی ریاست جمهوری گواتمالا فعالیت می کرد، اجساد سوخته شده 9 کودک و 20 مجروح پیدا شد.
به گفته وی ،60 کودک سه شنبه شب به وقت محلی ( صبح چهارشنبه ایران)، پس از حوادثی که در آن تخریب اموال در این مرکز را در پی داشت، موفق به فرار از محل شدند.
منابع پلیس اعلام کردند: کودکان به دلیل بدرفتاری مسئولان مرکز و کیفیت نامطلوب غذا تمایلی به ادامه حضور در این مرکز را نداشته و شورش کرده بودند.
کودکان در ادامه شورش اقدام به سوزاندن تشک هایی کردند که بر روی آنها می‌ خوابیدند. در نتیجه شعله های آتش به سایر نقاط این مرکز تسری یافت به طوری که مانع از فرار کودکان شد.
پس از وقوع حادثه در این مرکز که معمولا از کودکان و نوجوانان بدسرپرست نگه داری می کرد، خانواده های آنان در محل حضور یافته و جویای سرنوشت فرزندان خود شدند.
شبک **5*491**1708**1392**تنظیم : علیرضا ارشادی گنجه ‌**انتشار: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
نیاز شدید زلزله زدگان کرمانشاه به وسایل سرمایشی
فرماندار شهرستان سرپل ذهاب با اشاره به گرم شدن هوا، از نیاز شدید زلزله زدگان به وسایل سرمایشی خبر داد.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X