ساعت 21:45 آخرین چهارشنبه سال 1393 بود که بی سیم های پلیس به کار افتاد و خبری تلخ به سلسله مراتب فرماندهی اعلام شد.

یکی از سربازان وظیفه کلانتری مصلای مشهد که به عنوان نیروی کمکی به کلانتری سناباد اعزام شده بود تا در برقراری امنیت چهارشنبه آخر سال به شهروندان کمک کند، مورد اصابت نارنجک دست ساز در خیابان مجد قرار گرفته و به شدت مجروح شده است. با مرگ «مجید فخرایی» (سرباز ناجا) بلافاصله گروه ویژه ای از نیروهای انتظامی با هدایت مقام قضایی وارد عمل شدند و تعدادی از افراد مرتبط با این حادثه تلخ را تا صبح روز بعد دستگیر کردند. در این میان «س – م» (یکی از متهمان) به پرتاب نارنجک دست ساز به سوی سرباز نیروی انتظامی اعتراف کرد و بدین ترتیب این پرونده جنایی با صدور کیفرخواست، در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی مورد رسیدگی قرار گرفت.

در چندین جلسه محاکمه که به ریاست قاضی مجتبی علیزاده و مستشاری قاضی مصطفی بنده ای برگزار شد، متهم به دفاع از خود پرداخت و گفت: متولد 1375.12.28 هستم و سابقه کیفری هم ندارم من فرزند طلاقم و پدر و مادرم 10 سال قبل از یکدیگر جدا شدند به همین خاطر درس و مدرسه را رها کردم و در یک کارواش مشغول به کار شدم.ولی آن شب من قصد کشتن سرباز را نداشتم  2 نارنجک پرتاب کردم که یکی از آن ها به حاشیه جدول خورد و دیگری را به سوی سرباز پرت کردم. که بعد دوستانم گفتند به صورت سرباز خورده است!

وی در پاسخ به سوالات  قاضی  در جلسات محاکمه علنی که سال گذشته برگزار شد نیز گفت: آن شب نارنجک ها را با دوستان دیگرم به نام های «ع» معروف به بنگی و «ج» در منزل مادر بزرگ «ج» درست کردیم و به خیابان آمدیم. ماموران انتظامی پراید یکی از دوستان «ج» را توقیف کرده بودند و ما پیاده وارد خیابان مجد شدیم. ماموران به دوستانم تذکر دادند که از محل دور شویم اما یکی از دوستانم گفت: بیایید حال ماموران را بگیریم!! آن ها هندوانه زیر بغلم دادند و من از همه آن ها احمق تر بودم چرا که برخی از دوستانم صورت های خود را پوشانده بودند تا شناخته نشوند ولی من نقاب نداشتم. وقتی 2 نارنجک را پرت کردم فریاد زدم که بدبخت شدیم! فرار کنید! همان زمان هم ماموران به سوی ما هجوم آوردند که از محل فرار کردیم ولی بعد دستگیر شدم.

 پس از اعترافات ضمنی متهم در جلسات دادگاه و درحالی که در همه مراحل بازپرسی به صراحت پرتاب نارنجک به صورت سرباز را پذیرفته بود، وکلای مدافع نیز به دفاع از موکلان خود پرداختند . وکیل متهم گفت: فکر می کنم این موضوع قتل شبه عمد است چرا که موکل من قصد کشتن کسی را نداشته است .

این گزارش حاکی است: پس از انجام چندین جلسه محاکمه که به صورت تخصصی برگزار شد به دستور رئیس دادگاه جلسه کمیسیون تخصصی کارشناسان امنیتی و حوادث شهری  نیز درباره این پرونده تشکیل شد و قضات با تجربه دادگاه کیفری یک خراسان رضوی با توجه به نظر قطعی این کمیسیون ، اعترافات متهم، محتویات پرونده ها ،گزارش های پزشکی قانونی و نیروی انتظامی و دیگر اسناد و دلایل معتبر رای به قصاص نفس داد.

 

منبع: روزنامه خراسان

 

 

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
جزئیات دیدار روحانی، خاتمی و ناطق نوری
یک منبع آگاه درباره نظر سید محمد خاتمی نسبت به طرح شهردار شدن محمدرضا عارف گفت: رئیس دولت اصلاحات موافق شهردار شدن عارف نیست.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X