رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی اعلام کرد: ایجاد پلیس حرفه ای و متمرکز در سطح مترو نیازمند توجه جدی و حمایت های دولتی است.

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی

 

سردارمحمد شرفی روز پنجشنبه درگفت وگو با خبرنگار انتظامی ایرنا درمورد ساز و کار قانونی پلیس مترو و ساماندهی آن، افزود: درهر جایی از کشور که مترو وجود داشته باشد، پلیس در کنار مترو برای ارائه خدمات انتظامی به مردم حضور دارد.
وی تصریح کرد: اما ایجاد این پلیس به صورت قانونی و منسجم تابع ساختار رسمی است تا بتواند به صورت متمرکز در سطح کشور راهبردی شود.
سردار شرفی اضافه کرد: هم اکنون پلیس حرفه ای و منجسم درسطح مترو نهایی نشده اما کارهای مطالعاتی آن در حال انجام است.
رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی اضافه کرد: چنانچه مجوز لازم در این حوزه داده شود و همچنین اجازه دهند که پلیس توسعه یابد، ما آمادگی کامل در این زمینه را داریم تا پلیس حرفه ای و منسجم در حوزه مترو را مدیریت کنیم.
سردارشرفی ادامه داد: این در حالی است که در شرایط فعلی توسعه پلیس یکی از محدودیت ها و خطوط قرمز ها است باید دولت اجازه دهد پلیس عدد خود را بالا ببرد که این مهم نیز تابع محدودیت های است که باید مرتفع شود.
وی با بیان اینکه چنانچه به پلیس چنین مجوزی داده شود، اظهارکرد: آمادگی تشکیل پلیس مترو را به صورت متمرکز و حرفه ای اعلام میداریم.
«مصوبه شورای امنیت برای راه اندازی پلیس مترو وجود دارد و ستاد کل نیروهای مسلح نیز این مصوبه را ابلاغ کرده است اما لازم است تا همچون راه آهن و فرودگاه، پلیسی مستقل تحت عنوان پلیس مترو برای برقراری نظم و امنیت و جلوگیری از برخی حوادث و جرائم راه اندازی شود که تا کنون پلیس مترو به صورت مستقل و منسجم راه اندازی نشده است.»

منبع: ایرنا 

 
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
هشدار عبدی درباره مقابله با شادی‌ مردم
تقریبا اتفاق نظر وجود دارد که موقعیت‌های شادی‌بخش در ایران چندان زیاد و در دسترس نیست و اگر مواردی هم هست یا کم است یا نگاه رسمی آن را تایید نمی‌کند.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X