بوشهر- ایرنا- رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان بوشهر گفت: براثر بارندگی های همراه با وزش باد شدید و بالا آمدن آب دریا ( سیش) صبح امروز (یکشنبه) در شهرستان دیر در جنوب استان بوشهر 20 نفر مصدوم و پنج نفر ناپدید شدند.

به گزارش ایرنا، دکتر عبدالرحیم دادجو روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: هشت نفر از مصدومان به بیمارستان امام خمینی (ره) شهر کنگان منتقل و 12 نفر در محل سرپایی درمان شدند.
وی اضافه کرد: تیم عملیاتی و رده های ارشد در 'ای او سی' مستقر شدند و به بیمارستانهای امام خمینی (ره) کنگان، زینبیه خورموج و شهدای خلیج فارس بوشهر اعلام آماده باش دادند.
دادجو افزود: 2 دستگاه آمبولانس از کنگان، 2دستگاه از خورموج و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از بوشهر برای پشتیبانی به محل اعزام شدند.
وی با اشاره به اینکه براساس اعلام استانداری بوشهر پنج نفر در این حادثه مفقود شده اند، گفت: کمپ های سلامت برپا شده در ساحل بندرهای کنگان و دیر نیز بر اثر سونامی آسیب دیده است.
دادجو اظهار کرد: ادامه بحران به شهرهای عسلویه و نخل تقی منتقل شده و درآنجا نیز 2 نفر مصدوم شدند و هم اکنون این شهرها نیز در حالت آماده باش هستند
وی گفت: به دنبال بارندگی و وزش بادهای شدید مقدار زیادی آب وارد شهر دیر شده و مسافرانی که در پارک ساحلی این بندر مستقر بودند، غافلگیر شدند.
فرماندار دیر پیش از این شمار مصدومان را هفت نفر اعلام کرده بود.
حمزه اعتماد گفت: تیم های امداد و نجات در حال جست وجو برای یافتن ناپدیدشدگان در این حادثه و خارج کردن قایق های غرق شده از دریا هستند.
سیش صبح امروز در شهرستان دیر باعث تخریب و خسارت شدید به تاسیسات ساحلی، پارک ساحلی، وسایل شهر بازی کودکان، خودرهای پارک شده در ساحل، قایق های صیادی پهلوگرفته در اسکله صیادی بندر دیر شد.
6047/6043** خبرنگار: موناعیدان* انتشاردهنده: خدانظرخواجه

انتهای پیام /*
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
مجوز استقرار سرورهای تلگرام در ایران لغو شد
بر اساس مصوبه جدید مرکز ملی فضای مجازی و ابلاغ آن به شرکت ارتباطات زیرساخت، مجوز استقرار سرورهای تلگرام در ایران لغو شد.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X