بوشهر- ایرنا- رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان بوشهر گفت: براثر بارندگی های همراه با وزش باد شدید و بالا آمدن آب دریا ( سیش) صبح امروز (یکشنبه) در شهرستان دیر در جنوب استان بوشهر 20 نفر مصدوم و پنج نفر ناپدید شدند.

به گزارش ایرنا، دکتر عبدالرحیم دادجو روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: هشت نفر از مصدومان به بیمارستان امام خمینی (ره) شهر کنگان منتقل و 12 نفر در محل سرپایی درمان شدند.
وی اضافه کرد: تیم عملیاتی و رده های ارشد در 'ای او سی' مستقر شدند و به بیمارستانهای امام خمینی (ره) کنگان، زینبیه خورموج و شهدای خلیج فارس بوشهر اعلام آماده باش دادند.
دادجو افزود: 2 دستگاه آمبولانس از کنگان، 2دستگاه از خورموج و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از بوشهر برای پشتیبانی به محل اعزام شدند.
وی با اشاره به اینکه براساس اعلام استانداری بوشهر پنج نفر در این حادثه مفقود شده اند، گفت: کمپ های سلامت برپا شده در ساحل بندرهای کنگان و دیر نیز بر اثر سونامی آسیب دیده است.
دادجو اظهار کرد: ادامه بحران به شهرهای عسلویه و نخل تقی منتقل شده و درآنجا نیز 2 نفر مصدوم شدند و هم اکنون این شهرها نیز در حالت آماده باش هستند
وی گفت: به دنبال بارندگی و وزش بادهای شدید مقدار زیادی آب وارد شهر دیر شده و مسافرانی که در پارک ساحلی این بندر مستقر بودند، غافلگیر شدند.
فرماندار دیر پیش از این شمار مصدومان را هفت نفر اعلام کرده بود.
حمزه اعتماد گفت: تیم های امداد و نجات در حال جست وجو برای یافتن ناپدیدشدگان در این حادثه و خارج کردن قایق های غرق شده از دریا هستند.
سیش صبح امروز در شهرستان دیر باعث تخریب و خسارت شدید به تاسیسات ساحلی، پارک ساحلی، وسایل شهر بازی کودکان، خودرهای پارک شده در ساحل، قایق های صیادی پهلوگرفته در اسکله صیادی بندر دیر شد.
6047/6043** خبرنگار: موناعیدان* انتشاردهنده: خدانظرخواجه

انتهای پیام /*
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
آغاز تماشای خانوادگى جام جهانی در ورزشگاه آزادى
علاقه‌مندان به ورزش می‌توانند از فردا همراه با اعضای خانواده خود نظاره‌گر بازی‌های در جام جهانی ۲۰۱۸ در ورزشگاه یکصدهزار نفری آزادی باشند.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X