فرماندار دیر استان بوشهر گفت: بر اثر بارش شدید باران و بالا آمدن آب دریا (سیش) صبح امروز (یکشنبه) در ساحل این بندر پنج نفر ناپدید شدند.

 

حمزه اعتماد در گفت وگو با ایرنا افزود: چهار نفر از ناپدیدشدگان مسافران نوروزی هستند و تاکنون اثری از آنان مشخص نشده است.
وی اضافه کرد: این حادثه ساعت هفت صبح در ساحل این دریا رخ داد و مردم و مسافران نوروزی که در ساحل چادر زده بودند، غافگیر شدند.
اعتماد ادامه داد: براثر این حادثه خسارت های زیادی به زیرساخت های ساحل، خودروهای پارک شده در کنار دریا، قایق های صیادی و منازل مردم ساحل نشین وارد شد.
وی یادآورشد: در این حادثه هفت نفر مصدوم شدند که هم اکنون در بیمارستان کنگان بستر هستند.
فرماندار دیر گفت: با کمک نیروهای مردمی و امدادی 10 نفر از غرق شدن نجات یافتند.
اعتماد ادامه داد: هم اکنون وضعیت جوی در این شهرستان نا آرام است و جستجو برای یافتن مفقودان ادامه دارد و نیروهای امدادی نیز قایق های صیادی را از زیرآب بیرون می کشند.
فرمانداردیر گفت: ستاد بحران شهرستان و نیروهای امدادی بطور کامل در صحنه هستند.
وی افزود: هم اکنون شمار زیادی از مسافران نوروزی که براثر بالاآمدن آب دریا آسیب دیده اند و خودروهای آنها دچار مشکل شده است در سالن های ورزشی و مکانهای سرپوشیده اسکان یافته اند.
مدیر تعاونی صیادی بندردیر گفت: براثر بالاآمدن آب دریا از 300 قایق صیادی 90 درصد آنها آسیب دیده و دچار خسارت شده است.
حسین بهشتی نژاد افزود: بیشترین خسارت ها مربوط به قایق هایی است که در اسکله شهرداری پهلو گرفته اند و تعداد زیادی از آنها دچارشکستگی، غرق و ناپدید شده است.
وی گفت: در این حادثه به قایق های صیادی بیش از 100 میلیارد ریال خسارت وارد آمده است.
اداره کل هواشناسی استان بوشهر در چند روز اخیر بطور مکرر نسبت به بارندگیهای سیل آسا همراه با وزش باد شدید بویژه در جنوب استان بوشهر در روزهای پایانی سال 95 هشدار داده بود.
بندر دیر در فاصله 200 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

منبع: ایرنا

 
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
پیش بینی وضعیت هوای تهران و ایران برای فردا سه شنبه 97/03/01
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید و رخداد پدیده گرد و خاک در استان‌های ایلام و خوزستان طی امروز (۲۸ خرداد)خبر داد.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X