تهران- ایرنا- ماموران گمرک شهید رجایی بندرعباس در بازرسی از کانتینرهای ترانزیتی به افغانستان 3.3 تن پیش ساز مواد مخدر را کشف کردند.

در گمرک شهید رجایی بندرعباس صورت گرفت

به گزارش پنجشنبه سامانه پیام رسان گمرک جمهوری اسلامی ایران، چند روز پیش یک دستگاه کانتینر 40 فوتی حاوی 1399 نگله کالا به وزن 10هزار و 730 کیلوگرم با عنوان گلدان برای ترانزیت به افغانستان از مرز دوغارون (تایباد) در گمرک شهید رجایی بندرعباس اظهار می شود.
به گزارش ایرنا، نگله واحدی است از کالا با مفهومی وسیع‌تر از عدل و به واحد کالاهای بسته‌بندی نشده مانند یک شاخه تیر آهن، یک شمش فلزی سنگین، یک دستگاه ماشین بدون لفاف و حتی یک دستگاه خودرو یا تراکتور نیز که اقلام مانیفست و بارنامه یک واحد را تشکیل می‌دهند، می‌گویند.
کانتینر حامل کالای یاد شده به واحد ایکس ری هدایت و برای ارزیابی فیزیکی محموله و بازرسی های بیشتر دستور فک پلمپ داده می شود.
برابر گزارش ارزیابی، محتویات کانتینر شامل انواع کارتن های حاوی گلدان های سرامیکی در سایزها و اندازه های مختلف و فاقد هر گونه مشخصات و نیز 150 کارتن بود که در هر یک از آنها 22 کیلوگرم «انیدرید استیک» که مایعی رقیق بی رنگ با بوی تند و از پیش سازهای مواد مخدر است، وجود داشت.
این کارتن ها به طور ماهرانه ای در انتهای کانتینر و لابلای کارتن های گلدان جاسازی شده بود.
بر اساس این گزارش از هر 2.5 لیتر اسید انیدرید استیک یک کیلوگرم هرویین صنعتی تولید می شود.
گمرک ایران در زمینه مبارزه با تخلف و کشف مواد مخدر رتبه سوم جهانی را به خود اختصاص داده است.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام*9123*1961* تنظیم: هما همت خواه* انتشار: مریم مسعود

انتهای پیام /*
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
 کلاهبرداری اینترنتی به بهانه تهیه ویزای ورزشی برای اروپا
رئیس پلیس «فتا»ی مازندران از دستگیری فردی که به بهانه تهیه ویزای ورزشی برای علاقه‌مندان فوتبال و مسابقات ورزشی در اروپا از آنان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X