شاگرد بنگاه املاک پس از بیهوش کردن صاحبخانه اقدام به سرقت پول و اموال با ارزش کرده بود توسط پلیس آگاهی دستگیرشد.

سرقت شاگرد بنگاهی

در 26 فروردین سالجاری وقوع یک فقره سرقت منزل در بلوار فردوس به کلانتری 133 شهرزیبا اعلام شد ؛ با حضور مأمورین در محل و بررسی های اولیه مشخص شد که سارق پس از بیهوش کردن صاحبخانه اقدام به سرقت بخش اعظمی از اموال منزل ( تلویزیون ، لپ تاپ ، طلاجات ، البسه ، 20 میلیون تومان وجه نقد و ... ) کرده است .
خانم صاحبخانه پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ' از مدتی پیش تصمیم به فروش خانه خود گرفتم ؛ به همین علت به یک بنگاه املاک در پاساژ ... رفته و اطلاعات مربوط به فروش خانه را در اختیار مدیریت بنگاه قرار دارم .
وی گفت : پس از آن جوانی با ظاهر آراسته ( کت ، شوار ، کروات ) به نام میثم ، به عنوان شاگرد بنگاه املاک و در چندین نوبت جهت کارشناسی و بازدید منزل به خانه من آمد اما خانه همچنان به فروش نمی رفت تا اینکه در مورخه 25 فروردین ماه امسال میثم مجددا به خانه من آمد و مدعی شد که با یک خریدار جهت بازدید نهایی خانه قرار گذاشته است ؛ مدتی از حضور میثم در خانه گذشت اما خبری از خریدار نشد تا اینکه به پیشنهاد میثم ، او شخصا اقدام به سفارش غذا از رستوران کرد ؛ در حال خوردن غذا بودیم که به محض خوردن چند قاشق اول ، بیهوش شده و دیگر متوجه ی هیچ چیز نشدم.
وی اظهارداشت در ساعت 4 بامداد 26 فروردین ماه به هوش آمدم و متوجه شدم که قسمت قابل توجهی از اموال خانه از جمله 20 میلیون تومان وجه نقد داخل منزل و ... تماما سرقت شده است ' .
کارآگاهان با مراجعه به بنگام املاک و در بررسی تصاویر مدارک و اطلاعات ارائه شده از سوی 'میثم . م' (متولد 1366) پیدا کردند که آدرس های ارائه شده تماما واهی است ؛ همچنین بنا بر تحقیقات ، میثم در طول مدت تردد خود در پاساژ ... همیشه از کت و شلوار ، کروات و یک کیف دستی از نوع سامسونت استفاده می کرده و به همکاران خود و دیگر کسبه پاساژ عنوان می کرده که دارای مدارک کارشناسی در رشته مهندسی است .
در شرایطی که هیچگونه آدرس و نشانی از میثم وجود نداشت ، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه وی شدند ؛ در تحقیقات پلیسی مشخص شد که میثم در شهر تهران بلامکان است و شب ها صرفا جهت استراحت به یک گرم خانه در محدوده میدان انقلاب مراجعه می کند .
با شناسایی دقیق گرم خانه ، این محل تحت مراقبت های پلیسی قرار گرفت تا نهایتا در یازدهم اردیبهشت ماه امسال ، میثم دستگیر و در بازرسی از کیف دستی اش مقادیری از اموال مالباخته از جمله قمستی از وجوه نقد ، لپ تاپ و ... کشف شد ؛ در ادامه قسمت دیگری از اموال مسروقه نیز در داخل یک چمدان ( در داخل گرم خانه ) کشف شد .
'میثم . م' پس از انتقال به پایگاه دوم آگاهی ، صراحتا به سرقت از منزل مالباخته و فروش قسمتی از اموال مسروقه از قبیل طلاجات ، تلویزیون و ... نیز اعتراف کرد که با راهنمایی وی ، محل فروش طلاجات و ... شناسایی و مابقی اموال مسروقه نیز کشف شد .
سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی ، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : ' با اعتراف صریح متهم به سرقت به شیوه بیهوشی و کشف قسمت قابل توجهی از اموال مسروقه ، متهم در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت و با قرار صادره از سوی بازپرس محترم پرونده روانه زندان شد ' .

 

منبع: ایرنا

 

 

 
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
جمله نامتعارف دختر خوشگل ها پخش شده از تریبون مجلس، صداگذاری نبوده است
مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی گفت که عبارت حاشیه‌ساز پخش شده از تریبون مجلس صداگذاری نبوده است.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X