مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: آخرین آمار مربوط به مصدومان و آسیب دیدگان زلزله پنج ریشتری در پارس آباد مغان به 20 نفر رسید.

 

مسعود امامی یگانه پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 14 نفر از مصدومان این حادثه به صورت سرپایی مداوا و از بیمارستان مرخص شده اند و 6 نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند.
وی بیان کرد: آسیب دیدگان حادثه اغلب بر اثر شوک ، حمله قلبی و شکستگی اندام به هنگام فرار از منزل مسکونی دچار آسیب شده اند و خسارت قابل توجهی در زمینه فروریختن آوار و تخریب منازل و واحدهای مسکونی و تجاری در میان نبوده است.
وی بیان کرد: 50 واحد مسکونی در شهرستان پارس آباد مغان شناسایی شده اند که بین 10 تا 30 درصد خسارت دیده اند.
او اظهار کرد: با این همه هنوز ماموران امدادی در منطقه مغان در آماده باش هستند.
به گفته وی ، تاکنون پس لرزه های بزرگ و مهمی در منطقه بوقوع نپیوسته است.
امامی اضافه کرد: در شهرستان های بیله سوار و گرمی مغان که در آنها نیز این زلزله احساس شد خسارتی و مصدومیتی گزارش نشده است.
زمین لرزه ای به بزرگی 5 ریشتر ساعت 7.54.15 صبح امروز پنجشنبه شهرستان های بیله سوار ، پارس مغان و گرمی در استان اردبیل را لرزاند.
مرکز زلزله نگاری کشوری وابسته به دانشگاه تهران کانون این زمین لرزه را در شهر ساعتلی جمهوری آذربایجان اعلام کرد.
پارس آباد مغان در 230 کیلومتری و بیله سوار در 165 کیلومتری شمال اردبیل و در منطقه مرزی با جمهوری آذربایجان واقع شده اند. 

 

منبع: ایرنا

 

 

 
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
 کلاهبرداری اینترنتی به بهانه تهیه ویزای ورزشی برای اروپا
رئیس پلیس «فتا»ی مازندران از دستگیری فردی که به بهانه تهیه ویزای ورزشی برای علاقه‌مندان فوتبال و مسابقات ورزشی در اروپا از آنان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X