زلزله نسبتا شدیدی با قدرت 6.2 دهم ریشتر کرمان را لرزاند.

زلزله‌ 6 ریشتری کرمان را لرزاند. مردم وحشت زده به خیابان‌ها آمده‌اند. براساس اعلام مرکز زلزله‌نگاری کشور، محل وقوع این زمین لرزه حوالی هجدک بوده است.

زلزله ۶.۲ ریشتری در کرمان

 • - بزرگی: 6.2.
  - محل وقوع: استان كرمان - حوالی هجدک(کرمان).
  - تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1396/09/21 12:13:17.
  - طول جغرافیایی: 57.32.
  - عرض جغرافیایی: 30.75.
  - عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر.

شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات از اعزام تیم های ارزیاب به مناطق زلزله زده هجدك در كرمان خبر داد. کلیه مراکز درمانی شهرستان های راور و کرمان در حالت آماده باش قرار دارند. تاکنون گزارشی از خسارت داده نشده است.

شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در ساعت 12:13:17 ثانیه روز سه‌شنبه، 21 آذر ماه این زمین‌لرزه را ثبت کردند. مختصات این زمین‌لرزه که در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده، 57.32 درجه عرض شمالی و 30.75 درجه عرض شرقی ثبت شده است. این زمین‌لرزه در 30 کیلومتری هجدک، 42 کیلومتری چترود و 49 کیلومتری کاظم آباد د ر استان کرمان به ثبت رسیده است.  

اعزام تیم‌های ارزیاب مدیریت بحران و اورژانس در پی زلزله کرمان 

مرتضی اکبرپور معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور، از اعزام تیم‌های ارزیاب به مناطقی که دقایقی پیش تحت تاثیر زلزله 6.2 ریشتری هجدک قرار گرفته بود، خبر داد. مرتضی اکبرپور در این باره گفت: دقایقی پیش زمین لرزه 6.2 ریشتری منطقه هجدک در استان کرمان را تحت تاثیر قرار داد.

وی با بیان اینکه این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده است، گفت: در پی این حادثه بلافاصله تیم‌های ارزیاب و پیشرو از سوی استانداری به مناطق زلزله زده اعزام شده و بررسی‌ها در این زمینه آغاز شده است.

وی با اشاره به زمین لرزه‌ای که چند روز پیش هم منطقه را تحت تاثیر قرار داده بود، گفت: با توجه به این زلزله بسیاری از تیم‌های امدادی در منطقه در آماده باش بودند و با این وجود مدیریت بحران تمامی دستگاه‌های امدادی خدماتی و انتظامی را به حالت آماده باشد درآورده است.

به گفته اکبرپور تا کنون گزارشی از خسارات احتمالی این زلزله مخابره نشده است. سخنگوی اورژانس کشور هم از اعزام تیم‌های این سازمان به هجدک در پی زلزله دقایق پیش خبر داد.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در پی وقوع زمین لرزه 6.2 ریشتری در استان کرمان اظهار کرد: تیم‌های ارزیاب اورژانس برای ارزیابی به منطقه زلزله زده اعزام شده‌اند و نتیجه بررسی‌ آنها متعاقبا اعلام می‌شود. 


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com/isna.ir


 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
مشخص شدن پشت پرده برخورد نیروی خاطی گشت ارشاد به زودی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از روشنگری سردار اشتری پیرامون فیلمی که در فضای مجازی از برخورد گشت ارشاد منتشر شد در آینده ای نزدیک خبر داد.

 1. حوادث
 2. ویژه های خبر
 

X