رییس اورژانس کشور از آمادگی آمبولانس‌ها و بیمارستان‌ها در پی زمین لرزه اخیر در تهران خبر داد و گفت زلزله تاکنون مورد مصدومی نداشته است

بیمارستان‌های تهران و قزوین در حالت آماده باش هستند / تامین آب و برق پایتخت پایدار است

پیر حسین کولیوند در جلسه اضطراری بحران شهر تهران در مورد وضعیت شبکه اورژانس اعلام کرد:‌ بیمارستان‌های تهران و قزوین در حالت آماده باش هستند.
وی با بیان اینکه تاکنون مورد مصدومی از زلزله و ریزش آوار گزارش نشده گفت:‌ اورژانس و وزارت بهداشت آمادگی کامل داشته و از نظر تجهیزات نیز مشکلی وجود ندارد.

وی از مردم خواست که حتما خونسردی خود را حفظ کرده و اگر در خانه‌ مستقر هستند یک نفر هوشیار بوده و حتما یکی از چراغ های خانه را روشن گذاشته و از قفل کردن در خانه خودداری کنند.

وزیر نیرو: سد امیرکبیر آسیب ندیده است و تامین آب و برق پایتخت پایدار است

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه شرایط تامین آب و برق در تهران و کرج پایدار است، گفت: بررسی‌های فنی نشان داد سد امیرکبیر کرج آسیب ندیده و سالم است.

رضا اردکانیان که در ساعت ۲:۳۴ از وضعیت تامین آب و برق پس از زلزله گزارش می‌داد، تصریح کرد: در بخش برق در دقایق نخستین پس از وقوع زلزله یک پست ۶۳ کیلوولت در شمال غرب تهران از مدار خارج شده بود که در کمترین فاصله برق‌دار شد و تامین برق بدون مشکل و پایدار صورت می‌گیرد.

وزیر نیرو با اشاره به این‌که در بخش آب و فاضلاب نیز تیم‌های عملیاتی استان تهران و البرز و همچنین استان‌های معین در آمادگی کامل به سر می‌برند، افزود: هیچ مشکلی درخصوص تامین پایدار آب وجود ندارد.

اردکانیان درباره احتمال آسیب دیدن سد امیرکبیر کرج پس از زمین‌لرزه نیز تصریح کرد: بررسی‌های فنی نشان داد وضعیت سد کاملا عادی است و باتوجه به این‌که زلزله آسیب جدی ایجاد نکرده، مانور خوبی برای نیروهای اجرایی بوده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
مشخص شدن پشت پرده برخورد نیروی خاطی گشت ارشاد به زودی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از روشنگری سردار اشتری پیرامون فیلمی که در فضای مجازی از برخورد گشت ارشاد منتشر شد در آینده ای نزدیک خبر داد.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X