مدیر عامل سازمان جمعیت هلال احمر استان کرمان به تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی به منطقه زلزله‌زده کوهبنان پرداخت

اعزام 7 اکیپ فوریتهای پزشکی به منطقه/آماده باش بیمارستان های راور، زرند و کوهبنان

"رضا فلاح" به تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی به منطقه زلزله‌زده کوهبنان را تشریح کرد و گفت: هم اکنون تیم های جمعیت هلال احمر کوهبنان در منطقه مستقر هستند و تیم های جمعیت هلال احمر راور و رفسنجان و همچنین تیم‌های امدادی زرند در نزدیکی کوهبنان هستند.

وی با بیان این مطلب که تیم‌های ارزیاب در حال ارزیابی می‌باشند، اظهار کرد: برق کوهبنان در حال وصل شدن می‌باشد و همچنین خوشبختانه تاکنون این زمین لرزه تلفات جانی نداشته‌ است و چند دیوار قدیمی تخریب شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان از اعزام 7 اکیپ فوریتهای پزشکی به منطقه زلزله زده کرمان خبر داد

"حمیدرضا رشیدی نژاد" درباره زلزله شامگاه پنجشنبه کوهبنان در استان کرمان اطهار کرد: هم اکنون 7 اکیپ فوریتهای پزشکی از شهرستان های راور و زرند به منطقه زلزله زده اعزام شده اند.

وی ادامه داد: همچنین بیمارستان های راور، زرند و کوهبنان در حالت آماده باش قرار گرفته ضمن آنکه یک تیم ارتباطی نیز از شهرستان راور به منطقه اعزام شده است.

مساجد و سالن‌های ورزشی کوهبنان، آماده خدمات رسانی به مردم

جانشین ستاد بحران استان کرمان با اشاره به اضطراب به وجود آمده در بین مردم منطقه کوهبنان تصریح کرد: مساجد و سالن‌های ورزشی کوهبنان، آماده خدمات رسانی به مردم هستند و دستور داده شده است وسایلی گرمایشی در این امکان نصب گردد.

"سید مصطفی آیت اللهی موسوی" با اشاره به زمین لرزه 5.2 ریشتری ساعت  20:34 دقیقه 4 کیلومتری کوهبنان تصریح کرد: این زمین لرزه در عمق 10 کلیومتری زمین رخ داد که بلافاصله گروه های امدادی، هلال احمر و ارزیاب در منطقه قرار گرفتند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد بحران در فرمانداری کوهبنان اظهار کرد: تاکنون 14 پس لرزه در منطقه گزارش شده است.

جانشین ستاد بحران استان کرمان با اشاره به اضطراب به وجود آمده در بین مردم منطقه کوهبنان تصریح کرد: مساجد و سالن‌های ورزشی کوهبنان، آماده خدمات رسانی به مردم هستند و دستور داده شده است وسایلی گرمایشی در این امکان نصب گردد.

 

به ابنیه فرودگاه کرمان آسیبی وارد نشده است/ فرودگاه کرمان در آماده باش به سر می‌برد

مدیر کل فرودگاه‌های استان کرمان از آماده باش فرودگاه بین‌المللی کرمان خبر داد.

"علی قاسم‌زاده" گفت: به دنبال وقوع زلزله نسبتا خفیف دقایقی پیش در استان کرمان مسؤلین فرودگاه کرمان ضمن بازدید از سطوح پروازی، ابنیه های فرودگاهی، سیستم‌های کمک ناوبری و زیر ساخت های فرودگاه، شرایط را نرمال ارزیابی کرده و کاملا عملیاتی است و روال عادی کار خود را ادامه می دهد. 

وی اعلام کرد: در عین حال این فرودگاه در آمادگی کامل به سر می برد.

بیماران بیمارستان کوهبنان به چادر منتقل شدند/ برای توزیع چادر منعی وجد ندارد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با بیان این مطلب که این زلزله تا کنون تلفات جانی نداشته است، عنوان کرد: برای توزیع چادر منعی نداریم و منتظر دستور ستاد بحران شهرستان می‌باشیم، اکنون در بیمارستان کوهبنان برای احتیاط چادر برپا شده است و بیماران برای احتیاط به چادرها منتقل شده‌اند.

"رضا فلاح" با بیان این مطلب که زلزله 5.2 ریشتری کوهبنان تا ساعت 22 حدود 10 پس لرزه داشته است، اظهار کرد: کانون این زلزله گور بوده است.

وی با بیان این مطلب که این زلزله تا کنون تلفات جانی نداشته است، عنوان کرد: برای توزیع چادر منعی نداریم و منتظر دستور ستاد بحران شهرستان می‌باشیم، اکنون در بیمارستان کوهبنان برای احتیاط چادر برپا شده است و بیماران برای احتیاط به چادرها منتقل شده‌اند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
افشاگری از جنایت فضاحت بار این روزها در تجاوز به الحدیده
روزنامه گاردین انگلیس در سرمقاله خود با محکوم کردن موضع غرب در قبال جنگ الحدیده یمن نوشت، عملیات ائتلاف عربی در الحدیده دیگر تردیدی در تبانی غرب با این ائتلاف باقی نگذاشته است.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X