بسياری از زندانيان زن ابو غريب طعمه هوی و هوس‌های نظاميان آمريكايی بودند يا اين كه به عنوان گروگان در زندان نگهداری می شدند تا خانواده‌هايشان را تحت فشار عمل به خواسته‌هايشان قرار دهند.
 
 

فارس:به گزارش پایگاه خبری الشرقیه، از جمله اقشار و گروه‌هایی عراقی كه به شدت در زندان مخوف ابو غریب آسیب دیده و لطمات بزرگی متحمل شدند، زنان بی‌پناه عراقی بودند كه بهای سنگینی را به خاطر ددمنشی و حیوانیت نظامیان آمریكایی پرداخت كردند و بسیاری از آنها پس از آزادی از زندان برای رهایی و نجات یافتن از ننگی كه آنها را دنبال می‌نمود، دست به خودكشی زدند.

* تعرض به زنان پاك و بی‌گناه

هیچ‌كس نمی‌تواند،‌ احساس زنی بی‌گناه را درك كند كه بی‌هیچ دلیل و جرمی مورد تعرض مشتی حیوانات وحشتی انسان‌نما قرار می‌گیرد و عفت و كرامت خود را به خاطر بالهوسی و ددمنشی نظامیان اشغالگر آمریكایی از دست می‌دهد و با گریه و زاری مرگ خود را از آنها درخواست می‌كند.

* زنان ابو غریب یا گروگان بودند یا قربانی هوی و هوس

بسیاری از زنانی كه در زندان ابو غریب بازداشت شده بودند،‌ مرتكب هیچ جرم و گناهی نشده بودند و بخش قابل توجهی از آنها به عنوان طمعه یا گروگان در زندان نگهداری می‌شدند تا همسران یا برادران یا پدران آنها را وادار به تسلیم كنند، برخی نیز به دلیل مقاومت در برابر بازجویی‌های شبانه و ناگهانی نظامیان آمریكایی از خانه‌هایشان و برخی نیز به خاطر امیال و هوس‌های شیطانی این نظامیان در زندان نگهداری می‌شدند، غیر از آن در میان آنها زنان و دختران مقامات رژیم سابق نیز دیده می‌شدند.

* خاطره یكی از زنان زندانی در ابو غریب

همانگونه كه گفته برخی از این زنان قربانی هوی و هوس‌های نظامیان آمریكایی شده بودند، بگونه‌ای كه یكی از آنها در بیان دلیل بازداشت خود می‌گوید كه با همسرش در ماشینی كنار یكی از مراكز ایست و بازرسی ایستاده بودند كه چشم یكی از نظامیان به وی افتاد و پس از بیرون كشیدن همسرش از ماشین و شلیك كردن گلوله‌ای به سرش و كشتن وی در برابر چشمانش، به اتهام عدم توجه به مركز ایست و بازرسی و توقف در برابر آن پیكرش را به گوشه‌ای انداخته، ماشین را توقیف و او را بازداشت كردند و نیات واقعی و شیطانی خود را به اجرا گذاشتند.

* طلب كمك از مسلمانان جهان

در گزارش منتشره توسط خبرگزاری "الشرق الاوسط " مصر در 22 می 2004 آمده است كه یكی از زندانیان زن عراقی زندان مخوف ابو غریب كه موفق شده بود، نامه‌ای را از این زندان به بیرون ارسال كند، از مسلمانان جهان برای كمك به زنان موجود در این زندان كمك خواسته بود، وی همچنین در بخشی از نامه خود نوشته بود كه تمام زنان زندان مورد تعرض نظامیان آمریكایی قرار می‌گیرند و بسیاری از آنها باردار شده‌اند و نمی‌دانند و با ننگی كه با خود حمل می‌كنند، چه كنند.

اما در مطلب دیگری كه روزنامه مصری "الاسبوع " در 4 می 2004 منتشر كرد، از تمام آزادگان و مسلمانان جهان خواسته شده بود، برای آزادی زنان زندان ابو غریب كه در چنگال ننگ و عار نظامیان آمریكایی گرفتار آمده‌اند، اقدام كنند.

* انتقاد فرستاده حقوق بشر بلر از نظامیان آمریكایی

وحشی‌گری و ددمنشی نظامیان آمریكایی در حق زنان عراقی زندان ابو غریب به حدی بود كه حتی فرستاده حقوق بشر "تونی بلر " نخست وزیر وقت انگلستان هم لب به سخن گشود و از اقدامات و شكنجه‌های نظامیان آمریكایی انتقاد كرد، وی در حین انتقادات خود گفته بود كه در زندان ابو غریب دیده كه چگونه زندانبانان آمریكایی پیرزنی را واداشته بودند كه چون الاغ چهار دست و پا راه برود و یكی از سربازان آمریكایی را بر پشت خود حمل كند.

 

 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:farsnews.com
 
 
مطالب داغ زیر ذره بین:
نگاهی به بازاریابی اینترنتی ازدواج موقت/ ترویج ازدواج موقت با فیس بوک داخلی !
زیارتگاهی که با خاک یکسان شد+عکس
ناگفته‌ها از «مزایده نمایشی» خودرو احمدی نژاد
بفرمایید استخر با طعم رقاصی، شوی لباس و فروش سیگار !
داستان ‌جالب نبش قبر جناب‌ حر (ره)
 
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
شرط ژاپن برای خرید نفت ایران
رئیس اتحادیه نفت ژاپن گفت بدون معافیت از تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا، توکیو احتمالا از اول اکتبر واردات نفت از ایران را متوقف می کند.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X