ملت های آزاده ای همچون ایران و مصر در این مسیر نقش پیشگامی را برای سایر ملت های جهان ایفا می کنند و باید در جهت تحقق عدالت و حاکمیت جهانی توحید و یگانه پرستی، پیشگام و با یکدیگر متحد باشند.

مهر: محمود احمدی نژاد در دیدار و گفتگو با جمعی از فعالان رسانه ای، روزنامه نگاران و سردبیران خبری مصری که به منظور شرکت در بیست و سومین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به ایران سفر کرده اند، با بیان اینکه مصر و مردم آن به لحاظ وجود قرابت قلبی و فرهنگی برای ملت ایران بسیار عزیز هستند، اظهار داشت: عوامل معنوی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و مصر را که از فرهنگ، تاریخ و تمدن هایی بزرگ برخوردار هستند و نقش مهمی در تاریخ و تمدن جامعه بشری دارند، به یکدیگر پیوند داده است.

رییس جمهور با بیان اینکه مردم ایران و مصر همواره آزادی و آزادگی بشریت را دنبال کرده و در پی ایجاد وضعیت بهتری در جامعه جهانی هستند، افزود: ملت های ایران و مصر همیشه ترویج دهنده مهربانی، عشق و مروت در بین مردم سرزمین خود بوده اند.
 
دکتر احمدی نژاد با تاکید بر اینکه امام راحل عظیم الشان، همواره دغدغه پیروزی و آزادی همه ملت ها را داشت و معتقد بود زمانی وضع جهان اصلاح می شود که همه ملت ها در کنار یکدیگر برای جهانی سعادتمند تلاش کنند، تصریح کرد: امام خمینی (ره) بر این باور بود که ملت های جهان به طور اصولی با یکدیگر هیچ مشکل و دشمنی ندارند و می توانند به سرعت با هم متحد شوند و مرزبندی ها، کینه ورزی ها و دشمنی های موجود را از ناحیه خودخواهان، حاکمان فاسد و قدرت هایی می د انست که برای تداوم حاکمیت خود به اختلاف افکنی میان مردم می پرداختند.
 
رییس جمهور با بیان اینکه ملت هایی که از مرزبندی های مادی عبور کنند، ملت هایی جهانی و متعلق به یکدیگر خواهند بود، خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه طاهرین (ع) از آنجایی که همواره در حال تلاش برای هدایت مردم و ایجاد جامعه ای سعادتمند برای همه بشریت بودند، انسان هایی جهانی هستند و هر کس به هر نسبتی با پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) سنخیت و نزدیکی یابد، جهانی شده و متعلق به همه بشر است و رنگ، نژاد و جغرافیا تاثیری در تصمیم گیری ها و اقدامات او نخواهد داشت.
 
دکتر احمدی نژاد در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره دوستدار ملت مصر بوده و از عزت و پیروزی آنها احساس غرور، عزت و پیروزی می کند ، اظهار امیدواری کرد تا ملت مصر به تمامی اهداف، آرمانها و آرزوهای خود دست یافته و دو ملت ایران و مصر بتوانند با کمک یکدیگر در راستای یاری رساندن به بشریت گام های موثری بردارند.
 
رییس جمهور در ادامه این دیدار و در پاسخ به تعدادی از سوالات فعالان رسانه ای، روزنامه نگاران و سردبیران خبری مصری، در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی وی از آینده روابط ایران و مصر با توجه به تحولات منطقه ای، گفت: جمهوری اسلامی ایران و مصر روابط خوبی با یکدیگر دارند و هیچ کس نمی تواند از آن جلوگیری کند.

دکتر احمدی نژاد افزود: این یک الزام تاریخی است که همه ملت های آزاده جهان در زمان و مکانی که پای صلح، آزادی و عدالت در میان است، به یکدیگر خواهند پیوست و طبیعی است که ملت های پیشگام در این عرصه بسیار زودتر به یکدیگر خواهند رسید.

رییس جمهور تصریح کرد: هیچ نگرانی از تحولات به وجود آمده وجود ندارد، چرا که معتقدیم مهمترین عوامل در ایجاد روابط میان کشورها و گسترش آن، در حقیقت ارادت و ارتباط قلبی و آرمانی میان انسانهاست که خوشبختانه در حال حاضر این رابطه میان ملتهای ایران و مصر وجود دارد.

دکتر احمدی نژاد در پاسخ به سوال سردبیر روزنامه الاخبار مصر در خصوص موضوع هسته ای ایران و تهدیدات دشمنان ملت ایران در این راستا اظهار داشت: موضوع و بهانه هسته ای در حقیقت یک مصداق و گوشه ای از بهانه جویی ها و مانع تراشی هایی است که مستکبران علیه ملت ایران اعمال می کنند؛ آنها در حقیقت با آرمان، موجودیت و جهت گیری های جمهوری اسلامی ایران مخالف بوده و درصدد هستند به هر شکل در برابر پیشرفت ملت ایران ایستاده و از آن جلوگیری کنند؛ اما ملت ایران همواره در برابر این اقدامات ایستادگی کرده و توانسته با تکیه بر استعداد و توانمندی خود در مسیر تعالی و پیشرفت گام بردارد؛ به گونه ای که امروز هنگامی که دشمنان ما را تهدید می کنند، پاسخ ملت ایران تمسخر تهدیدات آنهاست.

رییس جمهور در پاسخ به سوال یکی از سردبیران روزنامه الجمهوریه مصر در خصوص مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات سوریه و تحولات سایر کشورهای منطقه، خاطرنشان کرد: موضع جمهوری اسلامی ایران در برابر همه ملت ها روشن است؛ ما عدالت، آزادی، احترام به کرامت انسان ها، پیشرفت و اعمال حاکمیت ملی را حق همه ملت ها دانسته و معتقدیم که این ارزشها باید به دست خود مردم اعمال شود و دخالت بیگانگان هیچ فایده و تاثیری در پیشبرد این اهداف ندارد.

احمدی نژاد افزود: ما بر این باوریم که نمی توان آرمانها و ارزشهای انسانی را از طریق لشگرکشی به کشورها و از لوله تفنگ نیروهای ناتو اجرا کرد؛ چرا که مستکبران و ناتو با همه ملت های منطقه دشمنی داشته و هیچ تفاوتی بین کشورهای منطقه برای آنها وجود ندارد.

رییس جمهور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران معتقد است که همه باید با یکدیگر تفاهم داشته باشند و نباید اختلاف ها و دشمنی ها باعث کشته شدن مردم گردد؛ چرا که این اقدام باعث ایجاد اساسِ کینه و دشمنی خواهد شد؛ نظر ما نسبت به همه ملت ها یکسان است و درباره سوریه نیز جمهوری اسلامی ایران از حقوق اساسی ملت این کشور دفاع می کند.

احمدی نژاد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی کشورهای عربی مدعی نگرانی از امتداد حضور ایران و تشیع در برخی کشورهای عربی از جمله لبنان هستند، گفت: دین اسلام یک دین واحد است و یک هدف را دنبال می کند اما ممکن است همه افراد در تمام موضوعات نظر واحدی نداشته باشند؛ مسلّم این است که ما همه در کنار یکدیگر هستیم و دشمنان با اختلاف افکنی و بهانه تراشی هایی مانند مطرح کردن عرب و غیر عرب و شیعه و سنی درصدد ایجاد تفرقه میان مسلمانان هستند و این در حالی است که هنوز حتی گوشه ای از اسلام و دستورات پیامبر (ص) به طور حقیقی در جوامع پیاده و اجرا نشده است.

رییس جمهور در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران تلویزیون مصر و روزنامه العالم الیوم این کشور در خصوص اینکه چرا پیش از گفتگوهای ایران و 1+5، جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عربی در زمینه حل مسئله هسته ای به گفتگو ننشست تا مسائل بهتر حل و فصل شود، خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورهای 1+5 با ملت ایران دشمن هستند، اما ما با کشورهای عرب دوست و برادر هستیم و همواره آماده گفتگو با آنها هستیم و هر جا به بحث، همکاری و گفتگو نیاز باشد ایران برای آن آمادگی کامل دارد.
 
احمدی نژاد با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و بسیاری از کشورهای منطقه، دارای ثروت، سرزمین، دانشگاه و دانشمند، صنعت و زراعت و مسلط بر بسیاری از نقاط کلیدی جهان هستند، گفت: می توان با استفاده از این امکانات در کنار یکدیگر برای پیشرفت همگانی تلاش کرد، تا همه نیازهای کشورهای منطقه از دل این همکاری و همدلی تامین شود.
رییس جمهور خاطرنشان کرد: مستکبران و دشمنان ملت ها می خواهند، از برقراری روابط حسنه میان کشورهای منطقه جلوگیری کنند، تا بتوانند اجناس خود را به آنها بفروشند.
 
احمدی نژاد با بیان اینکه کارهای بسیار زیادی هست که باید برای آبادانی کشورهای خود در منطقه انجام دهیم و در این راستا باید همه دولت ها و ملت ها دست به دست یکدیگر بدهند تا موفق شوند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد تا در راستای همکاری و کمک به کشورهای دوست و برادر خود از جمله مصر، همه تجربیات و دستاوردهای خود در عرصه های مختلف را در اختیار آنها قرار دهد.
 
رییس جمهور در پایان تصریح کرد: امیدوارم با اتحاد و همدلی همه ملت ها، شاهد حرکتی در جهان برای نجات بشریت باشیم که شروع آن از قدس شریف خواهد بود.
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com
 
 
مطالب داغ سایر بخشها:
طراحی منحصر به فرد یک باغ 7 طبقه + تصاویر
راز جنايت خانوادگی در اكباتان بر ملا شد
تصویر: آقای رئیس جمهور، دریغ از یک ...
فیگور/ رحیم مشایی 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
سقوط یک نماینده مجلس از اسب در حین سوارکاری+عکس
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس گفت: در حادثه سوارکاری در شهر صفائیه رفسنجان آسیبی به بنده وارد نشده است.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X