سید محمود علوی وزیر اطلاعات در گفت و گوی ویژه خبری شبکه 2 ، رفتار مجری تلویزیون و عملکرد صدا و سیما در زمینه برجام و سانسور دستاوردهای دولت را به چالش کشید.

سید محمود علوی وزیر اطلاعات در گفت و گوی ویژه خبری شبکه 2 ، رفتار مجری تلویزیون و عملکرد صدا و سیما در زمینه برجام و سانسور دستاوردهای دولت را به چالش کشید.به گزارش ایران آنلاین او خطاب به مجری برنامه که سعی در دور کردن گفت و گو از مسیر عملکرد دولت بویژه در برجام و سیاست خارجی،داشت گفت: شما اجازه نمی دهید مردم در جریان عملکرد و دستاوردهای دولت قرار بگیرد.

  دراین گفت و گو مجری با مداخله پی در پی و نامتعارف به سخنان وزیر اطلاعات مانع از ادامه بحث  علوی می شد.او عمدتاً عبارات تند و کلیشه ای برخی رسانه های ضد دولت را به زبان آورد و مدعی شد که فضای مجازی و عرصه رسانه ای از کنترل خارج شده است و چرا وزارت اطلاعات کاری نمی کند.

 اتفاق امشب در آنتن گفت و گوی ویژه شبکه 2 بلافاصله بازتاب گسترده در فضای مجازی پیدا کرد. در حالی که شبکه مخالفان دولت از این رفتار عجیب مجری اظهار خرسندی کردند، برخی از تحلیلگران عرصه رسانه از رفتار امشب تلویزیون با وزیر اطلاعات به عنوان یک اتفاق غیر حرفه ای و خلاف اصول بدیهی روزنامه نگاری تعبیر کردند. جمع دیگری از کاربران نیز  تند شدن زبان پرخاش رسانه ملی علیه دولت را نشانه ای از انتخاباتی شدن نگاه تلویزیون به کابینه خواندند بویژه آنکه اقدام امشب تلویزیون بعد از نقد صریح و بی سابقه سخنگوی دولت صورت گرفت که در آن محمد باقر نوبخت اعلام کرد که تیم سیاسی محدودی در تلویزیون دولت را تخریب می کنند

 

محورهای این گفت و گوی چالشی به شرح زیر است:

 

سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات خطاب به مجری برنامه: چرا اجازه نمی‌دهید برای مردم درباره دستاوردهای برجام توضیح دهیم؟

 

مجری: شما درباره فضای مجازی توضیح دهید نه برجام؛ بعدها از آقایان ظریف و صالحی دعوت می‌کنیم تا درباره برجام و کیک زرد صبحت کنند.

 

علوی: من درباره فضای مجازی صحبت کنم؟ خب از آقای واعظی، وزیر ارتباطات دعوت می‌کردید تا در این باره حرف بزند پس چرا از من دعوت کردید؟

 

وزیر اطلاعات در ادامه از برجام و دستاوردهای آن گفت و اعلام آمادگی خود را برای حضور مجدد در گفتگوی ویژه خبری و ارائه گزارش در مورد مباحث دیگر به ملت شریف ایران را اعلام کرد.

 

* مدیر دو تابعیتی در بین مدیران دولتی نداریم.

 

* نقش وزارت اطلاعات در ضربه زدن به گروه‌های تروریستی بی بدیل است.

 

* میزان مفاسد اقتصادی کاهش یافته است.

 

* یک مدیر دوتابعیتی که داماد یکی از شخصیت‌های ارزشمند کشور بود از مسؤلیت خود استعفا داد.

 

* شروع فساد در صندوق فرهنگیان در دولت یازدهم نبوده بلکه در دولت یازدهم  وزارت اطلاعات توانسته آن را کشف و متوقف کند.

 

منبع: ایران آنلاین

 

 

 

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
بازداشت کودکان مهاجر در آمریکا
کارشناسان سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای بازداشت کودکان مهاجر توسط دولت آمریکا را محکوم کرده و آنها را مصداق شکنجه دانسته است.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X