عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با وجود اینکه پیگیری فاجعه منا را در مجامع بین المللی پیچیده می داند، عنوان کرد: اگر فاجعه منا را در مجامع بین المللی با جدیت پیگیری کنیم، افکار عمومی از نقش آل سعود دراین فاجعه آگاه می شوند و متوجه خواهند که این کشور به هیچکدام از قوانین بین المللی پایبند نیست.

 

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمدجواد جمالی نوبندگانی با ارزیابی عملکرد دولت در زمینه پیگیری فاجعه منا، اظهار داشت: عربستان تصور می کند چون ثروتمند است و حمایت کشورهایی چون آمریکا را با خود دارد می تواند هرگونه که می خواهد عمل کند، اما باید نشان داد که این کشور به هیچ کدام از کنوانسیون های بین المللی پایبند .
 
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عربستان نشان داد که با پرداخت پول می تواند گزارش ضد حقوق بشری سازمان ملل را تغییر دهد و اعلام همین موضوع تا حدودی جایگاه آل سعود را متزلزل کرد باید به همین روش فاجعه منا را پیگیری کرد تا چهره واقعی دولت ریاض نشان داده شود.
 
وی گفت: می دانیم که همراهی عربستان از استکبار جهانی باعث می شود که جوامع بین المللی تصمیم درستی در باره آل سعود نگیرد اما نباید دست از تلاش و تاثیرگذاری بر افکار عمومی برداشت.
 
جمالی نوبندگانی تاکید کرد: ایران مشکلات فراوانی برای احقاق حقوق جانباختگان فاجعه منا دارد چرا که سیستم قضایی عربستان مستقل از حاکمیت عمل نمی کند با این حساب باید تلاش ها خود را در سطح بین المللی افزایش دهیم.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در دادگاه های بین المللی فاجعه منا را باید پیگیری کرد، عنوان کرد: باید برای افکار عمومی روشن شود که عربستان سعودی بسیاری از کنوانسیون های بین المللی حقوقی را نمی پذیرد تا جایگاه و حد حقیقی این حکومت بیش از پیش عیان شود.
 
منبع: میزان 
 
 
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
بازداشت کودکان مهاجر در آمریکا
کارشناسان سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای بازداشت کودکان مهاجر توسط دولت آمریکا را محکوم کرده و آنها را مصداق شکنجه دانسته است.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X