سخنگوي شوراي نگهبان گفت: بررسي صلاحيت كانديداهاي داوطلبان انتخابات رياست جمهوري امروز به اتمام رسيد.
كدخدايي از جمع بندي اين شورا درباره بررسي صلاحيت داوطلبان انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري خبر داد و گفت: نتايج را امشب به وزارت كشور اعلام خواهيم كرد.

دكتر كدخدايي افزود: بخاطر اينكه لازم بود بررسي بيشتري درباره احراز صلاحيت داوطلبان انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري داشته باشيم و از طرفي امروز مواجه بوديم با اينكه كميسيون هاي مجلس خبرگان رهبري در قم تشكيل مي شود و چون اعضاي شوراي نگهبان همزمان عضو مجلس خبرگان بوده اند، تشخيص داده شد جلسه امروز شوراي نگهبان در قم برگزار شود تا مسائل را سريع تر بررسي كنيم.

وي تصريح كرد: بعد از نماز ظهر و عصر امروز، جلسه اعضاي شوراي نگهبان برگزار شد كه محور آن ادامه بحث هاي گذشته درباره بررسي صلاحيت داوطلبان انتخابات رياست جمهوري بود.

سخنگوي شوراي نگهبان گفت: خوشبختانه در اين جلسه به جمع بندي رسيديم و درحال حاضر مشغول انجام كارهاي كارشناسي و مقدمات اداري هستيم و تلاش مي كنيم نتايج را تا پايان ساعات امروز خدمت دوستان در وزارت كشور تقديم كنيم.

وي درباره تعداد داوطلباني كه صلاحيت آنها احراز شده است گفت: چون اعلام اين موضوع از وظايف دوستان وزارت كشور است انشاءالله وقتي اسامي به وزارت كشور اعلام شد دوستان وزارت كشور اين كار را انجام خواهند داد.

دكتر كدخدايي تأكيد كرد: تلاش مي كنيم اسامي داوطلباني كه صلاحيت آنها احراز شده است امشب اعلام شود.

 

وي در ادامه اظهار داشت پس از اعلام رسمي اسامي از سوي وزارت كشور تبليغات آغاز مي شود و تا 24 ساعت قبل از روز برگزاري انتخابات ادامه خواهد داشت.

سخنگوي شوراي نگهبان گفت: همه داوطلبان قانون را رعايت كنند و از تخريب رقبا بپرهيزند.

وي تأكيد كرد: شوراي نگهبان اين امكان را دارد اگر تبليغات به گونه اي باشد كه من‌غيرحق در بحث انتخابات مؤثر باشد مي تواند آن را در بررسي صلاحيت ها مدنظر قرار دهد.

منبع: میزان

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

تازه ترین اخبار
قالیباف آمده تا انتقام مناظره 92 و ماجرای «گاز انبر» را بگیرد!
داود حشمتی : قالیباف این روزها سعی می کند خودش را رقیب اصلی روحانی نشان دهد. او در مناظره اول، در مقابل جهانگیری و مواردی که مطرح می کرد کاملا منفعل و بی پاسخ بود اما سعی می کرد مرتبا به روحانی حمله کند تا ...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X