حسام الدین آشنا، در واکنش به تصمیم اخیر ترامپ مبنی بر تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران، در صفحه شخصی خود در توئیتر یادداشتی نوشت.

مشاور رئیس جمهور: ترامپ خواست ولی نتوانست

حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور، کشورمان به تصمیم اخیر رییس جمهور آمریکا، مبنی بر تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران واکنش نشان داد. حسام الدین آشنا، در واکنش به تصمیم اخیر ترامپ مبنی بر تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران، در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:

خواست ولی نتوانست؛ به شورای امنیت رفت ولی دست خالی برگشت؛ تهدید کرد ولی از ایجاد اجماع ناتوان ماند. از آشوب‌ها حمایت کرد، ولی از مردم ایران پاسخی آتشین دریافت کرد.

یک توصیه به آن ناسزا گوی درشت خوی: The hand you cannot bite, kiss.


در زمان مذاکرات رئیس جمهور و تیم آمریکایی برای راضی کردن کنگره استدلال می‌کردند که برجام ایران را ناتوان و آمریکا را توانمند می‌کند؛ دلواپسان و بخش سیاسی شده ص و س هم با استناد به همان توجیه‌ها (که برای مصرف داخلی آمریکایی ها تهیه شده بود)، مذاکره کنندگان ایرانی را متهم می‌کردند.

حال که رئیس جمهور آمریکا آن توافق را (باز هم برای مصرف داخلی)، بدترین توافق برای آمریکا تلقی می کند و همه تلاش خودرا برای خروج از آن یا ناکارآمدی آن مبذول می‌کند؛ دوستان منتظر نشسته‌اند یا توافق شکست بخورد و بگویند ما که گفته بودیم؛ یا ادامه پیدا کند و بگویند لابد به نفع‌شان بوده است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir


 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
رئیش شورای عالی سیاسی انصارالله به شهادت رسید
شبکه المسیره یمن از شهادت صالح الصماد، از رهبران برجسته انصارالله خبر داد. انصارالله یمن "مهدی محمد حسین المشاط" را پس از شهادت الصماد به عنوان رئیس شورای عالی سیاسی یمن تعیین کرد.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X