برخی ها بی حجابی می کنند و آن را با اشتباهات برخی از مسئولان مقایسه می کنند، این درحالی است که هر کسی با هر مدلی گناه کند، مجرم است و توجیه ندارد.

مجاز نیستیم به بهانه تحلیل سیاسی، غیبت کنیم و به هوای مصلحت، دروغ بگوییم

حجت الاسلام سید احمد خاتمی عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری بامداد چهارشنبه در مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در حرم عبدالعظیم الحسنی (ع)، ماه رمضان را قلب ماه های سال نامید و اظهار کرد: بیداری هدفمند شب های قدر بسیار با ارزش است و از این شب های مبارک برای بخشش گناهان استفاده کنیم.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: دل مرده با توجه به خداوند زنده می شود و دلها را آماده کنیم تا با توجه و خلوص نیت به دیدار خداوند برویم.

قبل از اینکه قیامت فرا رسد از خودمان حسابرسی کنیم ولازمه آن هم این است که واجبات دین مبین اسلام را انجام دهیم و در این دنیا گره مشکلات مردم را باز کنیم.

در انجام واجبات دینی مغرور نشویم و این برکت را از آن خداوند و توفیق الهی بدانیم و در همه حال شاکر خداوند باشیم.

وی با بیان اینکه انسان ها در مقابل گناهان پنج برخورد را انجام می دهند، گفت: برخورد اول زمانی است که گناه خود را توجیه کنیم در صورتی که مجاز نیستیم به بهانه تحلیل سیاسی، غیبت کنیم و به هوای مصلحت، دروغ بگوییم.

وی کوچک شمردن گناه را برخورد دوم مقابله با گناه بیان کرد و افزود: برخی ها بی حجابی می کنند و آن را با اشتباهات برخی از مسئولان مقایسه می کنند، این درحالی است که هر کسی با هر مدلی گناه کند، مجرم است و توجیه ندارد.

نا امیدی نیز از دیگر برخوردهای انسان با گناه است و نباید در هیچ شرایطی مایوس از فضل خداوند شویم، اگرچه باید در صدد جبران گناهان باشیم.

تاخیر در توبه و سبقت گرفتن در کارهای خیر نیز برخورد انسان با گناه است و برخی از انسان ها در مقابل گناه استغفار می کنند و سعی در انجام کارهای خیر دارند.

اهل تقوی در انجام توبه درنگ نمی کند و بلافاصله در دل شب از گناه خود توبه می کند، چرا که مرگ در هر زمانی فرا می رسد و فرصت توبه از ما گرفته می شود.

مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان بامداد چهارشنبه در حرم عبدالعظیم الحسنی (ع) با حضور خانواده های شهدا، جانبازان، روحانیون و جمع کثیری از مردم برگزار شد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir


 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
 زمان اعلام نتایج آزمون ارشد اعلام شد
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش از ۵۹ درصد داوطلبان مجاز در آزمون ارشد خبر داد و گفت: نتایج نهایی این آزمون دهه اول شهریور ماه اعلام می‌شود.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X