محسنی اژه ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده ثامن الحجج گفت: یک میلیون و ۲۴۴۶ هزار از حساب ها تعیین تکلیف شده است.

این خبر به روز رسانی می شود:

اژه ای: «آمیتیس» متعلق به دانش آشتیانی است

غلامحسین محسنی اژه ای؛ سخنگوی دستگاه قضا در صد و دوازدهمین نشست خبری خود با خبرنگاران، با اشاره به نزدیک بودن روز برگزاری انتخابات، گفت: تا به حال ۱۹۶ پرونده قضایی تشکیل شده است که بیشتر مربوط به انتخابات شورا است. همچنین ۸۰۰ مورد هم به عنوان تذکر و پیشگیری از سوی ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی مطرح شده است.

وی افزود: ۱۰۰ مورد آن به کانالهای تلگرانی باز می گردد که ۵۷ مورد به اصولگرایان و از نصف کمتر هم به اصولگرایان تذکر داده شده است.محسنی اژه ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده ثامن الحجج گفت: یک میلیون و ۲۴۴۶ هزار از حساب ها تعیین تکلیف شده است. وی در خصوص صحبت‌های انجام شده در مورد پرونده موسوم به محموله پوشاک دختر وزیر آموزش و پروروش گفت: با توجه به اظهارات اولیه، دادسرای لواسان اعلام می‌کند که قاچاق مربوط به تعزیرات است. پس از گذشت چهار روز پرونده به تعزیرات ارسال می‌شود و تعزیرات هم در ۴۸ساعت حکم صادر می‌کند. در نشست قبلی هم بنده توضیحات مفصل ندادم و اعلام کردم که باید بررسی شود. این موضوع در دولت بحث می‌شود و وزیر دادگستری گفته بنده را نقد می‌کنند.

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: این اتهامات مربوط به یک شرکت است، این شرکت به نام امیتیس، طراوت و کودکی در سال ۹۳به اسم وزیر آموزش و پرورش ثبت می‌شود. رئیس هیئت مدیره وزیر و مدیرعامل دختر آقای آشتیانی هستند. این شرکت نمایندگی از سوی یک شرکت ایتالیایی دارد. شرکت با یک کارت بازرگانی دیگری به نام تولیدی بازرگانی راتین گستران طبرستان به نشانی فریدونکنار، این محموله را وارد کرده است.

محسنی اژه‌ای افزود:حوزه فعالیت این شرکت دوم، فنی و مهندسی و نه پوشاک و منسوجات است؛ بنابراین دختر وزیر با کارت شرکت خودشان محموله‌ای وارد نکردند.در مقررات صادرات و واردات در تبصره ۳آمده است که شرکت در حوزه فعالیت مربوط به اساسنامه فعالیت کند.

سخنگوی دستگاه اظهار به ابعاد بیشتر این پرونده پرداخت و افزود:نامبردگان با شرکت دیگری محموله وارد کردند که در حوزه دیگری بوده است. از سوی دیگر خوشحالیم که رئیس تعزیرات در کمتر از دو روز حکم پرونده همکارشان را صادر کردند، خوشحالیم.

محسنی اژه‌ای افزود: گزارش دیگری به دادستانی تهران ارسال شده است و مباحثی مطرح است مبنی بر اینکه ایا وزیر می‌تواند در هنگام تصدی دیگر، حق هیئت مدیرگی و مدیرعاملی را دارد؟ از آبان ماه که ایشان وزیر شدند تا به امروز جز هیئت مدیره شرکت بازرگانی بوده است.

وی افزود:سوال دوم این است که چرا این شرکتی که نمایندگی دارد از اسم شرکت دیگری استفاده کرده است؟ شرکتی که حوزه فعالیتش پوشاک نیست چطور توانسته است این محموله را وارد کند؟ در هنگام واردات باید کارت شرکت بررسی می‌شد.

 

محسنی اژه‌ای تصریج کرد:بر اساس این موارد پرونده دیگری در این رابطه تشکیل شده است.

سخنگوی دستگاه فضا به سحنان اخیر جهانگیری در مناظرات اشاره و تصریح کرد: سخنانی که من اعلام کردم کاملاً قانونی بوده است. آقای پورمحمدی هم اعلام کرده بود که این واردات جز دقیق‌ترین واردات بوده است و سؤال اینجاست که اگر این جز دقیق‌ترین هاست پس واردات چطور است؟

وی افزود: اگر حکم برایت صادر شد، چه کسانی می‌تواند اعتراض کند که طبق قانون، دادستان می‌تواند اعتراض کند و پرونده‌ای که تشکیل شده است.

 

سوال دستگاه قضا از دولت درباره پرونده بابک زنجانی

وی به سخنان اخیر رئیس جمهور در مناظرات اشاره و تصریح کرد: ایشان در خصوص پرونده بابک زنجانی اعلام کردند که ۴میلیارد مبلغ پرونده بوده است که این اشتباه است و ایشان گفته بودند که قوه قضایی مسول بازگرداندن است. من از شما که دیپلماسی فعالی دارید می‌پرسم در خارج از کشور چه کردید؟

سخنگوی دستگاه قضا افزود: پول این فرد در خارج از کشور است و بانک مرکزی باید پیگیر بازگرداندن باشد. قوه قضائیه در خارج از کشور باید با هماهنگی وزارت اطلاعات و خارجه این کار را انجام می‌داده است.

محسنی اژه ای  در خصوص آخرین وضعیت پرونده م.ع یکی از مسئولان سابق آستان قدس رضوی نیز گفت: این پرونده تشکیل شده و مثل سایر پرونده ها بررسی می شود.

 

نظر سخنگوی قوه قضائیه درباره اعلام دارایی مسئولین

سخنگوی دستگاه فضا در خصوص اعلام میزان دارایی مسئولین گفت: این موضوع دفترچه مشخصی دارد که برای مسئولین ارسال می‌شود. 

 

منبع: مهر

 

 

 

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
انتشار عکسهای خصوصی توسط مسئولان، چه معنایی دارد جز سقوط اخلاقی؟
چگونه کسانی به خود اجازه میدهند اسباب و تصاویر و اسرار زندگی مردم را به اسم امنیت و مسئولیت در این حیطه بکاوند و سپس گزیده‌ای از این اسناد و یا تصاویر شخصی را در شبکه‌های عمومی در معرض عموم و مرآی همگان قرار دهند؟

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X