سوم مهرماه امسال بود كه پلیس مهاباد جسد یك جوان ١٩ ساله به نام صادق برمكی را در یك جاده روستایی نزدیك این شهر كشف كرد.

تكذیب خودكشی دختر مورد علاقه صادق

چند روز پس از كشف جسد سوخته جوان ١٩ ساله مهابادی حالا احتمالات جدیدی درباره انگیزه‌های این جنایت تكان‌دهنده مطرح شده است. توضیحات منصور برمكی پسر عموی مقتول نشان از پیچیده بودن این پرونده دارد. سوم مهرماه امسال بود كه پلیس مهاباد جسد یك جوان ١٩ ساله به نام صادق برمكی را در یك جاده روستایی نزدیك این شهر كشف كرد.
 
كارآگاهان پلیس مهاباد پس از تحقیقات گسترده متوجه رابطه دوستانه مقتول و جوان دیگری به نام دانیال شدند. صادق و دانیال از دوره دبیرستان با هم رابطه دوستانه داشتند و در دانشگاه هم در رشته حسابداری هم‌دانشگاهی بودند. دانیال پس از مراجعه به پلیس ابتدا نقش خودش را در این جنایت انكار كرد اما بعدا پذیرفت كه او هم نقش داشته است. پس از اعترافات دانیال سه همدست دیگر او هم دستگیر شدند.
 
دو تن كه در جریان جنایت نقش داشته‌اند و یك نفر كه چاقو و ساتور را در اختیار آنها قرار داده بود. بررسی‌های پزشكی قانونی، نشان داد كه صادق با ضربات چاقو و ساتور به قتل رسیده و بعدا جسد او هم به آتش كشیده شده است. آنها از تمامی مراحل جنایت‌شان فیلمبرداری هم كرده بودند و با جسد صادق سلفی گرفته بودند. عملی عجیب كه تاكنون در جنایت‌های كشف شده در كشور سابقه نداشته است. از همان روزی كه این خبر منتشر شد یك علامت سوال بزرگ شكل گرفت. اینكه انگیزه قاتلان جوان، از دست زدن به چنین جنایتی چه بوده است.
 
رییس كل دادگستری استان آذربایجان غربی انگیزه قتل و سوزاندن جسد «صادق» را مسائل ناموسی اعلام كرده است. توكل حیدری به خبرگزاری «میزان» گفته است: «یكی از متهمان در تحقیقات ابتدایی بازپرسی، به قتل با انگیزه مسائل ناموسی اعتراف كرده است. » حیدری در عین حال این را هم اضافه كرده كه تحقیقات درباره «زوایای دیگر این جنایت»
ادامه دارد.

تكذیب خودكشی دختر مورد علاقه صادق
 
دانیال دوست صمیمی صادق و یكی از متهمان پرونده در اعترافاتش گفته است كه اختلاف او و صادق از زمانی آغاز شده كه دختر مورد علاقه‌اش با صادق رابطه دوستی داشته و همین اتفاق موجب شده تا از دوست صمیمی‌اش كینه به دل بگیرد و نقشه قتل او را طراحی كند و به اتفاق دو نفر از دیگر دوستانش آن را عملی كند. همزمان با طرح این موضوع شبكه‌های اجتماعی پر شد از عكس صادق در كنار دختری كه ادعا می‌شود با او رابطه دوستی
 داشته است.
 
 در خبر بدون منبعی كه در تلگرام دست به دست می‌شود ادعا شده كه این دختر جوان بعد از انتشار خبر قتل صادق، دست به خودكشی زده است. منصور برمكی، پسرعموی مقتول در گفت‌وگو با «اعتماد» خبر خودكشی این دختر را تكذیب كرد: «این خبر از اساس دروغ است؛ مهاباد شهر كوچكی است و اگر چنین اتفاقی رخ داده بود حتما همه مردم شهر باخبر می‌شدند.» منصور برمكی می‌گوید فضای مهاباد این روزها نیازمند آرامش است و نباید با طرح این شایعات رسیدگی به پرونده دچار آسیب شود. او حتی به تقاضای خانواده مقتول پس از این حادثه اشاره می‌كند كه در اطلاعیه‌ای از مردم شهر خواسته بودند آرامش شان را تا به نتیجه رسیدن پرونده حفظ كنند.

ردپای اعتقادات انحرافی
 
اما آیا واقعا این جنایت هولناك فقط بر سر اختلاف دو جوان بر سر رابطه با یك دختر روی داده است؟ پسرعموی مقتول می‌گوید: «برای من قبال باور نیست. هر جوانی ممكن است به یك دختر خانم علاقه‌مند شود و رقیب هم داشته باشد اما آیا تا حالا این رقابت‌ها به چنین جنایتی منتهی شده است؟ حداكثرش این بود كه با هم دعوا كنند یا چاقوكشی كنند.»
 
 تردید پسر عموی مقتول درباره انگیزه‌های واقعی بروز این جنایت و در كنار آن طرح گسترده شایعه‌ای مبنی بر اینكه قاتلان جزو گروه‌های انحرافی شیطان‌پرستی بوده‌اند موجب شده تا او هم این احتمال را رد نكند: «من نمی‌توانم اظهارنظر قطعی كنم. خوشبختانه مراجع قضایی و ارگان‌های امنیتی دارند موضوع را پیگیری می‌كنند. اما بر اساس چیزهایی كه در فیلم این جنایت دیده‌ام احتمال اعتقادات شیطان‌پرستی و مسائلی شبیه آن وجود دارد.» روزی كه دانیال، دوست صمیمی مقتول به عنوان متهم به اداره پلیس فراخوانده شده است او یك فلاش مموری را به یكی از دوستانش می‌دهد تا از آن مراقبت كند. این فلاش بعدا به دست پسرعموی مقتول می‌رسد و بعد از ریكاوری فلاش فیلم‌های گرفته شده از جنایت كشف می‌شود.
 
 منصور برمكی می‌گوید تا حالا چند بار فیلم این جنایت را به دقت مشاهده كرده و متوجه علایمی شده كه وجود اعتقادات شیطان‌پرستانه را تقویت می‌كند: «دانیال در زمان آتش زدن جسد خطاب به صادق به انگلیسی می‌گوید به جهنم من خوش آمدی.
 
 روی بدن دانیال خالكوبی‌های عجیب و غریب هم دیده می‌شود. او یك صلیب برعكس هم داشته كه از علایم مورد استفاده شیطان‌پرست‌هاست.» پسرعموی مقتول از یكی دیگر از تناقض‌های این پرونده هم به عنوان نشانه‌ای از اراده قاتلان برای دست زدن به چنین جنایتی پرده برمی‌دارد: «آنها در اعترافات‌شان گفته‌اند كه قصد نداشته‌اند صادق را به قتل برسانند و از ترس دست به این كار زدند اما در فیلم چند بطری بنزین كنار صندلی جلو معلوم است كه نشان می‌دهد آنها از قبل چنین تصمیمی گرفته بودند.»
 
منصور برمكی از پیگیری‌های ارگان‌های امنیتی و قضایی برای به نتیجه رسیدن این پرونده تشكر می‌كند و از همشهریانش و افكار عمومی درخواست می‌كند تا از انتشار شایعات بی‌اساس درباره این پرونده پرهیز كنند. اهالی مهاباد این روزها غمگینند. از همان روزی كه نزدیك به دو هزار تن برای بدرقه جسد صادق جمع شده بودند تا همین امروز آنها در بهت فرو رفته‌اند. آنها در شهرشان شاهد چنین جنایتی نبوده‌اند اما حالا پرونده قتل جوان ١٩ ساله مهابادی یكی از پیچیده‌ترین پرونده‌های جنایی در كشور است. شاید با روشن شدن ابعاد دیگر پرونده برخی از احتمالات مطرح شده از سوی مراجع رسمی تایید شود.

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: اعتماد

 

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
فراکسیون زنان به موضوع برخورد نامناسب پلیس با با یک دختر ورود کرد
ذوالقدر با بیان اینکه این فراکسیون به موضوع برخورد اخیر پلیس با یک دختر از ورود فراکسیون زنان به این موضوع خبر داد.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X