مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به وزش باد طی امروز در تهران، کرج و اراک از کاهش غلظت آلاینده ها در این شهرهای صنعتی خبر داد

کاهش آلایندگی هوا

احد وظیفه افزود: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از اوایل وقت امروز در مناطقی از خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
وی در ادامه گفت: از بعد از ظهر امروز درشمال غرب، سواحل غربی خزر و بتدریج در دامنه‌های البرز مرکزی رگبار پراکنده باران و وزش باد رخ خواهد داد. فردا (۲ دی ماه) دربخش‌هایی ازشمال غرب کشور بارش پراکنده و وزش باد تداوم خواهد داشت. در مناطقی از شمال شرق وارتفاعات البرز نیز رشد ابر و بارش پراکنده و وزش باد دوراز انتظار نیست. روز شنبه وزش باد شدید جنوبی دراستان‌های گیلان، اردبیل ، زنجان و نیمه‌شمالی آذربایجان شرقی پیش‌بینی می‌شود.
وظیفه تاکید کرد: از اواخر وقت روز شنبه یک سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب وارد کشورمی‌شود و در روز یکشنبه (۲ دی) به‌تدریج شمال غرب، مناطقی ازغرب و سواحل غربی دریای خزر را فرا می‌گیرد و سبب بارش باران وبرف و وزش باد در این مناطق می‌شود. در این روز در مناطق مرزی غرب کشور باد و گرد و خاک نیز دوراز انتظار نیست.
 
افزایش دمای هوای پایتخت

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی درخصوص شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲ دی) نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۹ و ۹ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۳ دی ماه) کمی ابری همراه با غبارصبحگاهی و اوایل شب افزایش ابر با بیشینه و کمینه دمای ۲۰ و ۱۰ درجه سانتیگراد خواهد بود. 


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
افرادی که به خاطر عوام‌فریبی در خرید هواپیمای نو کارشکنی کرده‌اند از مردم عذرخواهی کنند
نماینده مردم شیراز حوادث اخیر کشور را همچون ضحاکی دانست که جان مردم را می‌گیرد و گفت: چرا مجلس نمی‌تواند یا نمی‌خواهد کاوه‌ای برای نجات مردم از مصیبت‌ها باشد؟

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X