در محدوده‌ای از خیابان انقلاب تهران که مسوولان رسمی کشورمان به دلیل بدون مجوز بودن، آن‌ها را غیرقانونی دانسته‌اند، امروز نیروهای انتظامی با حضور در خیابان‌های انقلاب و ولیعصر و حدفاصل محدوده دانشگاه تهران، به تامین امنیت برای شهروندان و هدایت جمعیت حاضر اقدام کرده‌اند.

وضعیت خیابان انقلاب تهران در این روزها

به دنبال برگزاری تجمعات روزهای اخیر در محدوده‌ای از خیابان انقلاب تهران که مسوولان رسمی کشورمان به دلیل بدون مجوز بودن، آن‌ها را غیرقانونی دانسته‌اند، امروز نیروهای انتظامی با حضور در خیابان‌های انقلاب و ولیعصر و حدفاصل محدوده دانشگاه تهران، به تامین امنیت برای شهروندان و هدایت جمعیت حاضر اقدام کرده‌اند.

نیروهای برقرار کننده امنیت و افراد نیروی انتظامی در حد فاصل چهارراه ولیعصر(ع) و میدان انقلاب و خیابان‌های اطراف آن به انجام وظیفه می‌پردازند. تجمعات پراکنده‌ای در جوی نسبتا آرام در خیابان انقلاب تهران شکل گرفت و البته حضور گسترده‌ نیروهای انتظامی در مسیر تردد مردم دیده می‌شد.

پلیس‌های راهنمایی و رانندگی نیز در حال کنترل ترافیک، در خیابان‌ها حضور داشته‌اند. واحدهای تجاری و دستفروشان در ساعات اولیه تجمع، مشغول فعالیت خود بودند.

در داخل دانشگاه تهران نیز خبر تحرک دیده نمی‌شد، ولی ماموران امنیتی در محدوده آن حضور دارند.

جمعیت تا زمان ارسال این خبر به حالت عادی، در خیابان در حال تردد بودند و حضور  عوامل انتظامی و ماشین‌های آبپاش نیز دور میدان انقلاب قابل توجه است.

در کنار پمپ بنزین وصال نیز نیروهای امنیتی حضور دارند. پمپ بنزین وصال خلوت است.

یکی از مسوولان این پمپ بنزین در ساعات اولیه تجمع گفت: این پمپ بنزین به ارایه خدمت به مردم مشغول است و مشکلی در این زمینه نیست.

اما در مقابل متروی انقلاب، درگیری کوتاهی بین عده‌ای با نیروهای امنیتی ایجاد شد که با اقدام نیروی انتظامی، جمعیت تجمع‌کننده متفرق شدند.

از نکات قابل توجه در برخی مناطق مرکزی تهران، از جمله خیابان‌های انقلاب و چهارراه ولیعصر، افزایش تعداد بالای موتورسواران امنیتی و شخصی است. در میدان ولیعصر نیز در اطراف میدان، نیروهای امنیتی و انتظامی و خودروهای آبپاش، جهت جلوگیری از بروز تنش‌های احتمالی، مستقر شده‌اند.  

با توجه به ترافیک موجود در خیابان‌ها که به واسطه تردد بالای عابران پیاده ایجاد شده، تمایل مردم به استفاده از وسایلی مانند موتور که آن‌ها را زودتر به مقصد برساند نیز قابل توجه است.

در سویی دیگر، در محدوده خیابان فلسطین جمعی با روشن کردن آتش، اقدام به سردادن شعارهایی کردند. این عده در ادامه با حرکت به سمت خیابان جمهوری و شعارهایی علیه مسوولان نظام و سیاسیون هردو جناح اصلی کشور، سر دادند. همچنین گارد مستقر در تقاطع فلسطین و شهدای مظفری نسبت به پراکنده کردن جمعیت حاضر اقدام کردند. تعدادی از تجمع‌کنندگان دستگیر شدند و واحدهای تجاری در این خیابان بسته شدند.

تعداد قابل توجهی از مردم در این محدوده تنها نظاره‌گر هستند و برخی از آن‌ها به عکسبرداری و فیلمبرداری مشغولند و تجمع‌کنندگان با سردادن شعار سعی در تحریک آن‌ها دارند.

نیروهای امنیتی نیز از عابران دعوت می‌کنند تا از مسیرهای فرعی مقصد خود را دنبال کنند.

تردد در خیابان‌ها به صورت عادی و در عین حال پر اذحام جریان دارد و نیروهای امنیتی و انتظامی نیز با حضور خود سعی در برقراری امنیت و آرامش دارند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
فراکسیون زنان به موضوع برخورد نامناسب پلیس با با یک دختر ورود کرد
ذوالقدر با بیان اینکه این فراکسیون به موضوع برخورد اخیر پلیس با یک دختر از ورود فراکسیون زنان به این موضوع خبر داد.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X