رئیس کمیته ایمنی زیستی ژاپن گفت که بیشترین تولیدات در عرصه تراریخته در ژاپن، تولیدات دارویی است که در این زمینه صادرات نیز داریم.

بیشترین تولیدات تراریخته دارویی در عرصه هورمون رشد انسان و درمان سرطان

دکتر کازو واتانابه رئیس کمیته ایمنی زیستی ژاپن عصر پنجشنبه در نشستی که با حضور خبرنگاران در حاشیه آیین پایانی دومین همایش بین المللی و دهمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران در موسسه تحقیقاتی اصلاح نهال و بذر کشور واقع در کرج برگزار شد، افزود: فعالیت ژاپن در عرصه تراریخته به 35 سال پیش برمی گردد که همزمان با آمریکا این فعالیت را آغاز کرده است.


وی با بیان اینکه بیشترین تولیدات تراریخته دارویی در عرصه هورمون رشد انسان و درمان سرطان است، اظهار داشت: در کشور ما هیچگونه مقاومتی برای این تولیدات نبوده و این تولیدات کاملا تضمینی برای تولید لایه های مختلف مثل تولید بافت ها ی کلیوی و پوستی است.


وی گفت: در ژاپن حدود 21 است که از این روش درمانی استفاه می شود.


واتانابه ادامه داد: در حوزه کشاورزی نیز 3 میلیون تن سویای تراریخته استفاده می شود که فقط برای 80 درصد مردم 120 میلیونی ژاپن جوابگو است و بیشتر این جمعیت 21 سال است که از این محصولات تراریخته استفاده می کنند بدون اینکه به مشکلی برخورده باشند.


وی با بیان اینکه از ذرت تراریخته نیز در تهیه روغن استفاده می کنیم، افزود: کشور ما کشاورزی کمی دارد و ماشین و تلفن تولید می کند و از کشورهای دیگر غذایمان را تهیه می کنیم ولی از طریق تراریخته می توانیم ذرت و پاپایا تولید کنیم.


این محقق ژاپنی اضافه کرد: در این سال ها گزارشی از بیماری خاصی در ژاپن نبوده که نشان از تاثیر این محصولات دارد و میانگین عمر انسان ها در ژاپن افزایش پیدا کرده و امید به زندگی نیز بالا رفته و سلامتی مردم نیز تضمین شده است.


رئیس کمیته ایمنی زیستی ژاپن گفت: در ژاپن تولیدات کشاورزی انجام نمی شود ولی تحقیقات آن را داریم و به نام خود به ثبت می رسانیم ولی در جایی دیگر تولید می کنیم و در کشورمان فقط رزآبی و میخک آبی تراریخته تولید می کنیم که از طریق صادرات آن نیز ارزآوری بالایی به میزان 100 میلیون دلار آمریکایی داریم.
وی افزود: در ایران نیز از نظر پزشکی و تولیدات دارویی رقابت بالا است و برای ما یک رقیب هستند و در کشاورزی نیز محققین زیادی دارند که منجر به تولیدات جدید می شود و تنها تولید کالا نباید باشد بلکه تولید دانش را باید به ثروت جهانی تبدیل کرد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:ایرنا 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
فشار سنگین انتقادات، ترامپ را مجبور به عقب نشینی کرد
رئیس جمهوری آمریکا دستور توقف جدایی فرزند مهاجران غیرقانونی از والدینشان را امضا و تاکید کرد که سیاست «تحمل صفر» در مساله مهاجرت غیرقانونی پابرجاست.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X