معاون امور بین‌الملل و حقوقی پلیس سایبری نیروی انتظامی گفت: نرخ متوسط کشف جرایم سایبری در دنیا 30 درصد است در حالی که در ایران، به بیش از 80 درصد می‌رسد.

معاون پلیس سایبری ناجا:

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس فتا، سرهنگ ‌حسین رمضانی‌ با اشاره به دیدار نمایندگان ارشد سایبری کشورهای لهستان و چین با رئیس پلیس فتا ناجا، از وعده چین برای پیگیری کلاهبرداری‌های نیجریه‌ای‌، خبر داد.
وی با اشاره به توسعه و تقویت همکاری‌های آنلاین پلیس سایبری‌ ایران با پلیس سایبری سایر کشورها، افزود: اکثر پرونده‌های مالی بین‌المللی تجار ایران مربوط به کشور چین است، در این دیدار نیز مقرر شد در آینده‌ای نزدیک با گسترش تعاملات و همکاری‌های عملیاتی، اقدامات پیشگیرانه و پی‌جویانه‌ای به صورت مشترک بین طرفین صورت گیرد تا تجار چینی و ایرانی دچار خسارت مالی کمتری شوند و در صورت وقوع کلاهبرداری سایبری و نیجریه‌ای، اموال قربانیان مسترد شود.
معاون امور بین‌الملل‌و حقوقی پلیس سایبری کشور ادامه‌ داد: در این دیدار مقرر شد؛ افسران رابط بین پلیس سایبری جمهوری اسلامی ایران و بخش سایبری وزارت امنیت عمومی چین با تبادل اطلاعات جرایم و مجرمان، گام‌های اساسی برای واکنش سریع به جرایم سایبری مشترک بر دارند.
وی اضافه ‌کرد: همچنین رئیس آکادمی لهستان از اقدامات و پیشرفت‌های قابل توجه ایران خصوصا در حوزه پیشگیری از جرایم سایبری با هدف کاهش وقوع جرایم تقدیر و آن را یک تجربه ارزشمند برشمرد.
این مقام انتظامی افزود: رئیس آکادمی لهستان، استفاده از نیروهای متخصص و وجود قانون ‌های مخصوص جرایم فضای مجازی در پلیس سایبری جمهوری اسلامی ایران را مهمترین عامل در کشف بالای جرایم سایبری برشمرد.
سرهنگ رمضانی با اشاره به رشد و توسعه ابعاد بین‌المللی جرایم سایبری، افزود: بهترین ابزار و راهکار برای مقابله با جرایم سایبری فراملی با توجه به تعارض قوانین داخلی کشورها، توسعه و تقویت همکاری‌های دو جانبه و آنلاین‌ بین پلیس سایبری ایران و سایر کشورهای جهان است.
وی از دیگر مباحث مطروحه بین رئیس پلیس سایبری کشور و مدعوان خارجی را موضوع حاکمیت اینترنت عنوان کرد و افزود: بیشتر کاربران اینترنت در سراسر جهان در خارج از آمریکا زندگی می‌کنند اما متاسفانه حاکمیت بلامنازع اینترنت در اختیار ایالات متحده آمریکا می‌باشد‌، بنابراین باید کشورها با هماهنگی با یکدیگر ساز و کاری را مهیا کنند تا یک سازمان بین‌المللی مانند سازمان ملل را به عنوان حاکمیت اینترنت برگزینند.
سرهنگ رمضانی ادامه ‌داد: نرخ متوسط کشف جرایم سایبری در دنیا 30 درصد است این در حالی است که در ایران با اقدامات کارشناسی و فنی افسران پلیس نرخ متوسط کشف پرونده‌های سایبری به بیش از 80 درصد می‌رسد.
مدیر کل همکاری‌های بین‌المللی وزارت امنیت عمومی چین و رئیس آکادمی پلیس لهستان با حضور هیئت همراه، طی دو جلسه با سردار 'سید‌کمال هادیانفر' رئیس پلیس فتا ناجا دیدار و گفت‌و‌گو کردند. 

 

منبع: ایرنا

 

 

 
 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
واکنش تند نوه امام به نامه مذاکره با آمریکا
حجت‌الاسلام اشراقي نوه امام‌خميني با اشاره به نامه برخي فعالان سياسي به مسئولان نظام براي مذاکره با ترامپ، آن را نامه‌اي براي دعوت به ذلت و زبوني مردم ايران توصيف کرد.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X