انچه برای ستایش و آتنا روی داد و اتفاقی که در مترو شهرری افتاد را باید در بستر آسیب های فرهنگی و اجتماعی بررسی کرد و اینها فقط اتفاقاتی است که رسانه ای شده و چه بسا وقایع دیگری شبیه اینها که روی می دهد ولی رسانه ای نمی شود.

وقت اهمیت دادن به مسائل فرهنگی و اجتماعی است

امیر وجدانی، معروف است که اگر قورباغه را به یک باره در آب جوش بیاندازند فورا عکس العمل نشان داده و برای نجات خود تلاش می کند اما اگر در آب سرد بیاندازند و زیر آن شعله ای بگذارند و آب کم کم گرم شود و به حد جوش برسد قورباغه عکس العملی نشان نخواهد داد تا اینکه جان خود را از دست بدهد.

سالهاست دلسوزان و فعالان عرصه فرهنگی اجتماعی از بی برنامگی در این حوزه شکایت می کنند و عواقب خطرناک آن را گوشزد می کنند.

آسیب های اجتماعی بروز و ظهور نقایص فرهنگی در کشور است.عیب و ایرادهایی که در مدیریت فرهنگی کشور وجود داشته و دارد به علاوه کم کاری ها و دوباره کاری ها و خیلی دیگر از دلایل دست به دست هم داده و چند سالی که متاسفانه شاهد روی دادن وقایعی هستیم که در شان جامعه ایرانی اسلامی نیست.

انچه برای ستایش و آتنا روی داد و اتفاقی که در مترو شهرری افتاد را باید در بستر آسیب های فرهنگی و اجتماعی بررسی کرد و اینها فقط اتفاقاتی است که رسانه ای شده و چه بسا وقایع دیگری شبیه اینها که روی می دهد ولی رسانه ای نمی شود.انگار جامعه ما که به دردهای فرهنگی و اجتماعی دچار شده و چاره اساسی برای رفع آنها نمی شود در حال تجربه دوران جدید و دردناکی است که وقایع این روزها شاید بارها و بارها تکرار شود. آیا وقت در اولویت گذاشتن عملی و البته علمی مباحث فرهنگی و اجتماعی نرسیده است؟

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: دانشجو

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
قتل وکیل زن دادگستری در لنگرود
یک وکیل زن دادگستری به ضرب گلوله مردی ناشناس در کنار ساختمان دادگستری لنگرود به قتل رسید.

loading...
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X