انچه برای ستایش و آتنا روی داد و اتفاقی که در مترو شهرری افتاد را باید در بستر آسیب های فرهنگی و اجتماعی بررسی کرد و اینها فقط اتفاقاتی است که رسانه ای شده و چه بسا وقایع دیگری شبیه اینها که روی می دهد ولی رسانه ای نمی شود.

وقت اهمیت دادن به مسائل فرهنگی و اجتماعی است

امیر وجدانی، معروف است که اگر قورباغه را به یک باره در آب جوش بیاندازند فورا عکس العمل نشان داده و برای نجات خود تلاش می کند اما اگر در آب سرد بیاندازند و زیر آن شعله ای بگذارند و آب کم کم گرم شود و به حد جوش برسد قورباغه عکس العملی نشان نخواهد داد تا اینکه جان خود را از دست بدهد.

سالهاست دلسوزان و فعالان عرصه فرهنگی اجتماعی از بی برنامگی در این حوزه شکایت می کنند و عواقب خطرناک آن را گوشزد می کنند.

آسیب های اجتماعی بروز و ظهور نقایص فرهنگی در کشور است.عیب و ایرادهایی که در مدیریت فرهنگی کشور وجود داشته و دارد به علاوه کم کاری ها و دوباره کاری ها و خیلی دیگر از دلایل دست به دست هم داده و چند سالی که متاسفانه شاهد روی دادن وقایعی هستیم که در شان جامعه ایرانی اسلامی نیست.

انچه برای ستایش و آتنا روی داد و اتفاقی که در مترو شهرری افتاد را باید در بستر آسیب های فرهنگی و اجتماعی بررسی کرد و اینها فقط اتفاقاتی است که رسانه ای شده و چه بسا وقایع دیگری شبیه اینها که روی می دهد ولی رسانه ای نمی شود.انگار جامعه ما که به دردهای فرهنگی و اجتماعی دچار شده و چاره اساسی برای رفع آنها نمی شود در حال تجربه دوران جدید و دردناکی است که وقایع این روزها شاید بارها و بارها تکرار شود. آیا وقت در اولویت گذاشتن عملی و البته علمی مباحث فرهنگی و اجتماعی نرسیده است؟

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: دانشجو

 نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
ابطحی خطاب به بقایی: چقدر بی جنبه اید
ابطحی گفت: بقایی طوری می‌گوید بروید زندان‌ها را ببینید انگار کهریزک در عهد دقیانوس بوده و مرتضوی هم رفیق بطلمیوس !

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X