رسانه‌های عراقی از کشف یک گور دسته‌جمعی در استان دیاله در مناطق مرزی ایران و عراق خبر دادند.

کشف یک گور دسته‌جمعی در استان دیاله

رسانه‌های عراقی از کشف یک گور دسته‌جمعی در استان دیاله در مناطق مرزی ایران و عراق خبر دادند. شبکه تلویزیونی «السومریه» عراق روز یکشنبه به نقل از منابع دولتی گزارش داد: نیروهای امنیتی پس از دریافت گزارشی از سوی یک چوپان محلی یک گور دسته‌جمعی شامل 8 جسد از جمله پنج زن را در منطقه «شانون» در 20 کیلومتری شرق شهر «قزانیه» استان دیاله کشف کردند.
 
این گزارش به نقل از این منبع آگاه که نخواسته نامش فاش شود ضمن بیان اینکه این گور دسته‌جمعی در مناطق مرزی عراق و ایران کشف شده افزود: تمام اجساد دست‌بند به دست داشتند و کاملا پوسیده شده بودند.
 
بنا به این گزارش شهر قزانیه در استان استان دیاله عراق واقع است که ده‌ها کیلومتر مرز مشترک با کشور ایران دارد.
 
تروریستهای داعش از زمان روی‌کارآمدن در عراق صدها شهروند غیرنظامی و نیروی نظامی عراق را مخفیانه اعدام و در گورهای دسته‌جمعی دفن کرده‌اند.
 
نیروهای عراقی از آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل تا کنون چند گور دسته‌جمعی در مناطق تحت اشغال تروریستهای داعش کشف کرده‌اند که بزرگترین آنها کشف یک گوردسته‌جمعی 4 هزار نفر شهروندان عراقی در حومه شهر موصل بود که عناصر داعش به شکل هولناکی دسته‌جمعی گلوله‌باران کرده بودند.
 
 
منبع: میزان
 
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
نتانیاهو مدعی شد: ایران به دنبال ایجاد پایگاه نظامی در سوریه است
نخست وزیر رژیم صهیونیستی با طرح ادعاهایی علیه ایران گفت که این رژیم تلاش‌های ایران برای ایجاد پایگاه نظامی در سوریه و تسلیح حزب‌الله با سلاح‌های پیشرفته از طریق سوریه و لبنان را از نزدیک دنبال می‌کند.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X